Automobilka Volkswagen pozastavuje výrobu na Slovensku. Zamestnancom vyplatí peniaze navyše

  • Automobilka Volkswagen chystá počas leta odstávku.
  • Zamestnanci dostanú pred dovolenkou odmeny.
Novinky Automobilka Volkswagen oznámila odstávku
Automobilka Volkswagen oznámila odstávku. Zdroj: shutterstock.com/sylv1rob1
BITmarkets BITmarkets

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastaví na dva týždne výrobu vozidiel. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú tisíce zamestnancov firmy celozávodnú dovolenku. Výroba bude úplne zastavená od 15. do 28. júla, informovala o tom v utorok hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných mesiacov a zamestnanci si čerpajú dovolenku individuálne.

Počas plánovanej odstávky sú štandardne naplánované aktivity, ktoré podnik realizuje v spolupráci s externými firmami a nie je možné ich uskutočniť počas bežiacej výroby. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1 700 zamestnancov a pracovníkov externých firiem, ktorí sa pustia do vyše 220 aktivít.

Volkswagen bude inovovať

Budú to napríklad výmeny a úpravy zariadení, prestavby na výrobných linkách v celom podniku a inštalácia nových technológií.

Aktivity súvisia s nedávnymi zmenami v produktovom portfóliu, ktorými sú ukončenie výroby malých mestských vozidiel a výroba nových modelov. Plánovaná odstávka sa netýka zamestnancov bezpečnosti závodu, zásobovania energiami a zamestnancov z finančného a mzdového oddelenia.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Automobilka vyplatí zamestnancom odmeny

Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny.

Zamestnanci využívajú zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku a podnik im zároveň prispieva nad rámec zákona aj na zahraničné dovolenky, a to do výšky 700 eur v závislosti od počtu členov rodiny, ako i na rehabilitačné pobyty a na detské denné a pobytové tábory na Slovensku aj v zahraničí.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: TASRTAGY: