Austrálska vláda podporuje vývoj blockchainu. Kedy to dôjde našim politikom?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Austrália podporuje nové technológie, vrátane vývoja blockchainu. Ako posledný počin v tejto oblasti pripravila Austrália národnú stratégiu blockchainu a plán zavádzania (tzv. road map). Zároveň sa chystá prispieť aj finančne sumou 100 000 AUD. Správa bola oznámená v spoločnom mediálnom vyhlásení dvoch austrálskych ministerstiev 18. marca.

Road mapa a financovanie vývoja v Austrálii

Ministerka (!) priemyslu, vedy a technológie Karen Andrewsová a minister obchodu, cestovného ruchu a investícií Simon Birmingham spoločne vyhlásili, že vládny plán má za cieľ urobiť z austrálskeho rodiaceho sa odvetvia nového lídra v odbore. Plán zahŕňa rozvoj regulácie blockchainu, budovanie zručností a kapacít, inovácie, investície a medzinárodnú konkurencieschopnosť a spoluprácu.

Austrália na Consensuse

Toto nové financovanie konkrétne umožní ministerstvu priemyslu, vedy a technológie sponzorovať austrálske spoločnosti a stimulovať ich k pripojeniu k austrálskej obchodnej a investičnej komisii (Austrade) na konferencii Consensus blockchain, ktorá sa bude konať v New Yorku koncom tohto roka.

Minister Birmingham zdôraznil, že vládna podpora blockchainu pomôže zaistiť, že „Austrália a jej technologické spoločnosti zostanú v jednom z najrýchlejšie dopredu rastúcich technologických odvetví sveta”.

Austrália a IBM

V priebehu uplynulého roka prebiehali v Austrálii významné iniciatívy, ktorých cieľom je integrovať blockchain naprieč vládnym i finančným sektorom. V júli 2018 podpísala spoločnosť IBM päťročnú zmluvu v hodnote 1 miliardy AUD s austrálskou vládou, v rámci ktorej má dôjsť k použitiu blockchainu a ďalších nových technológií na zlepšenie bezpečnosti a automatizácie dát naprieč federálnymi oddeleniami.

Písali sme tiež: Austrália pracuje na národnom blockchaine s IBM

Záver

Naša nová vláda by sa mohla nechať inšpirovať austrálskym prístupom. Namiesto toho sa zdá, že vzhľadom k poslednému vývoju cien kryptomien to vláda zmietla pod koberec s tým, že ide o marginálnu záležitosť, čo je veľmi krátkozraký pohľad a v dlhšom horizonte sa môže ukázať, že sme prepásli veľkú šancu. Čo myslíte, je austrálsky model hodný nasledovania? Alebo sa len tamojšia vláda snaží dostať kryptomeny pod kontrolu? Napíšte svoj názor do komentárov alebo na našu FB stránku.

K téme sme písali: Kryptomeny v českej Snemovni – ČNB a MF sa zhodli, že ďalšie regulácie nie sú potrebné

Čo čítať ďalej?

Blockchain bude v priebehu 10 – 20 rokov tvoriť väčšinu ekonomiky, tvrdí spoluzakladateľ Etherea

Zdroj:
Cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.