Kryptomeny v českej Snemovni – ČNB a MF sa zhodli, že ďalšie regulácie nie sú potrebné

BITmarkets BITmarkets

Po dlhšej dobe sa na tému kryptomien diskutovalo aj u nás, a to rovno v Snemovni, kam na pozvanie Pirátov prišiel o kryptomenách diskutovať zástupca z Českej národnej banky a Ministerstva financií, Karel Fillner.

Hlavnou témou diskusie bolo: Úloha kryptomien, hlavné funkcie, história, budúcnosť, využitie, investície, riziká v SR a vo svete.

Tiež si pozrite: Rozhovor s Karlom Fillnerom

Regulácia nie je nutná

Najdôležitejšou správou z rokovania je, že zástupcovia z Českej národnej banky, Ministerstva financií a Českej bankovej asociácie sa zhodli, že nie je potreba nejakej veľkej regulácie a že je osveta v tomto odbore vhodná.

Varovanie pred ponzi

Za hlavný problém v oblasti kryptomien boli predovšetkým označené podvodné schémy (typu ponzi), ktoré sa snažili z ľudí vylákať finančné prostriedky na základe nepravdivých informácií ohľadom investícií do centralizovaných tokenov, ktoré však nemožno vydávať za plnohodnotné decentralizované kryptomeny.

Prístup českých úradov sa príliš nemení

Česká národná banka v tejto súvislosti upozornila na slovenské preklady informačných materiálov pre investorov do kryptomien od Európskeho orgánu pre cenné papiere a trhy (ESMA), ktoré sú k dispozícii na stránkach ČNB.

Podľa Ministerstva financií nie je potrebné v súčasnosti kryptomeny ďalej regulovať, a síce je tu stále riziko prania špinavých peňazí. ČNB sa tiež obáva najmä využitia kryptomien na čiernych / šedých trhoch. Podľa ich prezentácie je zrejmé, že sa postoj štátnych orgánov príliš nezmenil, napriek tomu považujú kryptomeny v súčasnosti za marginálne.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj: Piratskelisty.cz

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa Faltová.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.