Každý, kto aktuálne sleduje kryptomenové dianie, si určite hovorí, či sa každým dňom neodtrhne Bitcoin strmhlav smerom na ATH a altcoiny pôjdu do pekiel. Alebo sa, naopak, altcoiny prebúdzajú? Mám teda altcoiny predať alebo naopak nakúpiť? Príde snáď po posledných pohyboch altseason?

Denný graf kapitalizácie altcoinov

Tento graf je zrejme aktuálne tým najdôležitejším, čo sa týka altcoinov, pretože ukazuje aktuálny sentiment a náladu špekulantov na altcoinoch.

Cieľ 80 mld. USD splnený!

Naša cieľová hranica pre trading s altcoinmi v Crypto Kingdom Signáloch bol pohyb zo supportu pod 70 mld. USD na rezistenciu 80 mld. USD. To je všetko, čo aktuálne od altcoinov čakám, a to je tiež dôvod, prečo som pozície na highcaps opäť uzatváral a šiel naplno do Bitcoinu.

Páči sa vám táto analýza? Moje meno je Ing. Ján Čuraj a som hlavný analytik spoločnosti Crypto Kingdom a správca portfólia CK Capital. Tu si môžete stiahnuť môj e-book (nielen) o kryptomenách a obchodovaní. Je to ZADARMO.

Spojili sme sa s Trading11, aby sme vám priniesli náš špeciálny spoločný produkt. Získajte najkvalitnejšie signály a analýzy. My a naši zákazníci priemerne zarábame 20% mesačne oproti Bitcoinu!

stránka produktu s viacerými informáciami tu

Prečo nebudú do halvingu bullrun altcoiny?

1. Akumulačná zóna altcoinov

Z pohľadu akumulovaných objemov (alebo kde chcú špekulanti obchodovať) sa pohybujeme medzi 50 110 mld. USD. Ostatné úrovne sú úplne zanedbateľné. Z toho, čo vidím na grafe, očakávam od altcoinov minimálne do halvingu (ale môže to byť aj dlhšie) pohyb medzi týmito úrovňami. Výlet niekam vyššie nedáva žiadny zmysel, pretože do halvingu sa čím ďalej tým viac budú všetci sústrediť hlavne na Bitcoin. Altcoiny budú teda zotrvávať v týchto priestoroch a budú tvoriť konsolidačné štruktúry.

2. Bitcoin je weekly bullish

Stále musíme mať na pamäti to, že Bitcoin je s altcoinami opačne korelovaný, pretože do kryptomien vo veľkom nenateká nový kapitál. To pravdepodobne nastane s ďalším bullrunom v Bitcoine.

Celý Bitcoin tvorí tri mesiace konsolidáciu okolo úrovne 10 000 USD, kde je natvrdo držaný support na 9 000 USD. Podľa technickej analýzy je to len zastávka BTC smerom k ATH, teda držanie altcoinov nedáva zmysel.

3. Altcoiny potrebujú čerstvý kapitál

Na to, aby pri altcoinoch došlo k spomínanej altseason, musí ísť dominancia Bitcoinu rapídne dole. Zatiaľ sme neboli schopní preraziť support na 70%. Altcoiny by teraz mali slúžiť len pre krátkodobé zisky a na turbulenciách v rádoch desiatok percent vždy musíme mince rozmnožiť.

Akonáhle altcoiny pri výstrele Bitcoinu znova otestujú hranicu 60 mld. USD a nižšie, začnem ich nakupovať. Vo väčšej miere sa zameriam na highcaps. Tie aktuálne kumulujú len z ťažby.

Ako teda na altcoinoch teraz zarábame?

Pri niekoľkých posledných dňoch sme svedkami toho, že sa nám a našim členom Signálov Crypto Kingdom podarilo na highcapoch urobiť pekné percentá, lebo to stále za teba niekto monitoruje a dáva kvalitné informácie, kedy jednoducho altcoiny nakúpiť a predať. Zatiaľ sa nesústredíme na dlhodobé držanie altcoinov, ale riešime rýchle zisky s držaním do 48 hodín pri správnom načasovaní obchodov.

V našich Signáloch sme s tebou počas celého priebehu obchodu, ako textovo, tak aj prostredníctvom chatu a navyše ti pripravujeme aj denné videá, aby si mal stále informácie o tom, čo máš s obchodom robiť.

Nižší časový rámec kapitalizácie altcoinov

Kapitalizácia na hodinovom grafe prešla z konsolidačnej štruktúry do impulznej a otestovala znova rezistenciu. Na tejto rezistencii je však kapitalizácia pomerne rýchlo a prudko zamietnutá. Potom je potrebné si uvedomiť aj fakt, že spätné otestovanie bolo spôsobené hlavne výstrelom ETH, lebo ostatné altcoiny skôr klesali.

https://www.tradingview.com/x/hNnH5ARx/

Hodinový graf kapitalizácie altcoinov

Dôležité bude, aby kapitalizácia zotrvala niekde okolo 78 mld. USD tesne pod rezistenciou a tam počkala. Každopádne tieto nedokončené parabolické krivky nekončia dobre. V takých turbulenciách, kedy dôjde k zrýchleniu, chceme vidieť rýchly nástup nahor pri nejakej eufórii.

Zatiaľ prerazeniu rezistencie neverím a do altcoinov budem vstupovať po jej prerazení. Mali by sme z altcoinov byť minimálne s 50% ziskami vonku. Ja osobne som uzatváral celé pozície a nechal len čiastočne bežať scalpovacie topánky na Binance.

Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na finančných trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás preložil Ing. Jan Čuraj.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of