Ethereum na 2000 $? Na týchto hladinách sa oplatí nakupovať! Je Ethereum lepšie ako Bitcoin?

0

Trh s kryptomenami aj dnes pokračuje v explozívnom raste a Ethereum sa nebezpečne blíži k historickému maximu z januára 2018. Aktuálne sa obchoduje na hladine 1200 $, čo je naozaj vysoko, keďže ešte na začiatku roka to bolo „iba“ 700 $. V priebehu jediného týždňa sme tak zaznamenali rast o neuveriteľných 40%, Ethereum sa svojím posledným pohybom hore prebojovalo medzi sto najväčších assetov na svete podľa kapitalizácie.

Kapitalizácia tohto projektu je momentálne 140 miliárd dolárov, čo z neho zároveň robí druhú najväčšiu kryptomenu. Ethereum tvorí približne 14% trhu s kryptomenami a v posledných dvanástich mesiacov jeho hodnota rastie rýchlejšie, než hodnota Bitcoinu.

Rast Etherea z posledných dní sme avizovali v našom článku: TOP 5 indikátorov, ktoré potvrdzujú, že rast Etherea ešte len začína!

Fundamenty a šialený rast Bitcoinu vytlačia Ethereum vysoko nad historické maximum

S rastúcou cenou traderi začali pokukovať na nie len na súčasné historické maximum, ale vysoko nad neho. Začína sa hovoriť aj o prekonaní 2000 $. Fundamenty na takýto rast tu samozrejme sú.

Ethereum na začiatku decembra 2020 konečne podniklo prvý skutočný krok k prechodu na novú, technologicky vyspelejšiu decentralizovanú sieť. Projekt Ethereum 2.0 bol vo vývoj i od samého začiatku a iba teraz sa stáva realitou. A je načase! Táto platforma totiž konečne našla využitie aj v reálnom svete. V roku 2020 sa do mainstreamu rozšírili kvalitné DeFi projekty, ktoré ponúkajú finančné služby (zmenárne, pôžičky, stablecoiny, lending).

Priestor na cenový rast tu teda rozhodne je. Do trhu s kryptomenami teraz navyše prúdi obrovské množstvo kapitálu od retailových investorov, ktorí reagujú na rastúce ceny, a od inštitúcií, ktorí prevažne do Bitcoinu (no stále viac aj do ďalších kryptomien) každý týždeň tlačia miliardy dolárov.

Pozrite si fotky šialeného mining rigu, ktorý za rok vyťaží Ethereum za (pri týchto cenách) 200 000 $. Brutálny výkon!

Kde sa až zastaví rast Etherea? Fibo metóda

To sú hlavné dôvody, prečo očakávame ďalší rast kryptomeny Ethereum. Ako vysoko môžeme ísť? Ťažko povedať. Poslednou jednoznačnou rezistenciou je samozrejme historické maximum z januára 2018. Na burze Bitstamp je to 1421 $. Ethereum teda má priestor na rast o minimálne 15%.

A čo vyššie? Po prekonaní tri roky starého historického maxima môže Ethereum reagovať podobne ako Bitcoin a nastane exponenciálny rast. V tom prípade nám dá celkom dobrý prehľad o možných rezistenciách metóda Fibonacci Extension.

1W ETH/USD - Bitstamp.png
1W ETH/USD – Bitstamp

Ten ukazuje, že na prvú veľkú rezistenciu Ethereum narazí na hladine 2000 $. To dáva zmysel, keďže ide o okrúhle číslo a silnú psychologickú bariéru, ktorú bude problém prekonať. Mnoho traderov v okolí 2000 $ začne vyberať profit. Predsa len, Ethereum ešte pred desiatimi mesiacmi stálo 100-200 $. Ten kto nakupoval, už dnes má zarobené a nepotrebuje ďalej riskovať.

Ďalšia silná rezistencia sa podľa Fibo indikátora nachádza v okolí ceny 3000 $. Opäť, okrúhla hladina, takže to dáva zmysel. Ak by sa Ethereum rozhodlo vydať ešte vyššie, môže zaváhať aj na 4250 $.

Chcete vedieť obchodovať pomocou Fibonacci Extension? Tu nájdete prehľadný a jednoduchý návod.

Ethereum vs. Bitcoin – ktorá kryptomena sa viac oplatí?

Mnoho krypto investorov v poslednej dobe rieši, čo sa viac oplatí nakupovať. Bitcoin,a lebo Ethereum? Nuž, v roku 2020 to bolo celom jasné. Ethereum vytvorilo podstatne väčšie zisky. Rok začalo na cene 130 $ a skončilo na 730 $, čo je 560% zisk.

Bitcoin začal minulý rok na cene 7200 $ a skončil ho na 29 000 $, čo je cca 400% zisk. Jasne je to vidieť aj na grafe ETH/BTC, kde v posledných šestnástich mesiacoch vidíme rastovú tendenciu Etheru voči Bitcoinu. Ak si však graf oddialime, môžeme vidieť, že Ethereum je voči BTC ďaleko nižšie, než kde bolo v minulosti.

Najnovšiu technickú analýzu Bitcoinu nájdete tu: Nové ATH na 38 000 $ je iba začiatok! Ale očakávame ďalšiu korekciu

1W ETH/BTC - Binance
1W ETH/BTC – Binance

Aktuálne sa pohybuje okolo 0,03 BTC. Na historickom mime bolo v januári 2018, keď ste za jeden ether dostali 0,125 BTC. Taktiež si všimnite, že Ethereum na začiatku minulého roka prekonalo dlhodobý downtrend.

Prečo kryptomeny tak rýchlo rastú? Vďačiť za to môžu nefunkčnému finančnému systému, ktorý je plný bublín. Takto sa veci majú v januári 2021: Moderný finančný systém je na pokraji krachu! Ako dlho vydrží hyperinfláciu?

Je Ethereum v roku 2021 lepšou investíciou, ako Bitcoin?

Ak si to spojíme so silnými fundamentmi pre túto kryptomenu, tak nám z toho vychádza, že Ethereum má veľký rastový potenciál aj voči Bitcoinu a v roku 2021 by malo pokračovať v UPtrende.

To všetko ukazuje, že Ethereum by v roku 2021 malo byť skvelou investíciou a čaká ho žiarivá budúcnosť. V priebehu roka sa navyše môžeme tešiť na významné vylepšenia siete, ktoré Ethereum dostanú na titulné stránky novín čo tomuto projektu prinesie značnú pozornosť.

A čo vy? Ak to vidíte s Ethereom? Zahlasujte v našej ankete

Je Ethereum v roku 2021 lepšou investíciou, ako Bitcoin?

View Results

Loading ... Loading ...

Ako čo najlepšie a bez zbytočných poplatkov investovať do Etherea a ďalších kryptomien? My odporúčame burzu Coinbase, kde navyše pri prvom nákupe nad 80 € získate 8 eur ZDARMA. Okamžite tak budete v pluse. Návod s vysvetlením nájdete tu:

>>>Link na vytvorenie účtu<<<

NÁVOD ako kúpiť Bitcoin bezpečne a získať zdarma 8€

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre