EGLD pokračuje v pumpe. Zdroj: Shutterstock.com/Ivan Babydov

EGLD dosiahol za necelý týždeň zhodnotenie 90 %. Narozdiel od ostatných highcapových mincí tak dosahuje býčiu pumpu. Objemy taktiež prudko rastú a ide o býčí signál. Otázkou zostáva, či sme na vrchole rastúceho trendu, alebo bude ešte pokračovať. Trh sa totiž nachádza v prehriatej zóne.

RSI identifikuje zónu prehriatia už od 70 bodov smerom nahor. V čase písania článku sa RSI nachádza na hladine zhruba 82 bodov. Predošlé maximum však vzniklo vyššie a je tu teda priestor na vytvorenie negatívnej divergencie vo fáze prekúpenosti. Čoskoro dôjde k zastaveniu rastúceho trendu.

EGLD/USD 4H
EGLD/USD 4H. Zdroj: TradingView

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Prečítaj si tiež – Analýza AVAX – cena prudko rastie napriek nerozhodnosti trhu

EGLD je stále bullish, no krátkdobo musí vychladnúť

Zastavenie trendu neznamená, že tento trend nebude v budúcnosti pokračovať. Pravdepodobne bude trend pokračovať aj naďalej, no trh je už veľmi prehriaty a patrilo by sa, aby vytvoril minimálne sideway štruktúru a otestoval support predtým, ako bude pokračovať v ďalšej pumpe.

Najbližší support, ktorý nás bude v súčasnosti zaujímať, je na hladine MA21. V prípade, že by cena vytvorila miernu sideway štruktúru, tak tento indikátor by mal slúžiť ako supportná zóna. Od ceny EGLD teda môžeme očakávať pokračovanie rastúceho trendu a z krátkodobého hľadiska by cena mala ísť skôr sideway a vychladnúť pred ďalším rastom.

Mohlo by ťa zaujímať – Je teraz správny čas nakúpiť Bitcoin?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre