ANALÝZA-Druhý selling climax na Bitcoine, obráti všetko ešte pullback up?

0

 

Trh s Bitcoinom zažíva dosť dynamické obdobie. A do istej miery nám aj naznačuje, kam sa asi chce krátkodobo uberať. Asi nemusím hovoriť, že nie je pochýb o tom, že trh nebol schopný preraziť smerom nahor z konsolidačného trojuholníka, v ktorom sa kurz nachádzal relatívne dlhú dobu. Bolo to za sprievodu dosť silného predajného tlaku, takže aj pohyb máme potvrdený.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás taktiež sledovať na našom facebooku.

Tým posledným dropom sa ale veľa vecí zmenilo, pretože vôbec prvýkrát za niekoľko mesiacov máme regulárny krátkodobý medvedí trend. A nasledujúce dva týždne sa bude rozhodovať o tom, či sa krátkodobý medvedí trend preklopí do strednodobého horizontu. Ako som opakovane proklamoval, nič nerastie do nebies. A síce je samozrejme stále šanca na obnovenie expanzie, len sa to za týchto okolností zdá menej pravdepodobné.

Aktuálna situácia na 3D TF BTC/USD

Trojdňový graf predovšetkým prikladám na uvedomenie si, že tá vertikálna štruktúra trhu bola bezpochyby narušená. Teoreticky by sa ešte niečo dalo obrátiť, pretože týždenný close je ešte relatívne ďaleko. Napriek tomu má posledná trojdňová svieca close už za sebou a myslím si, že na potvrdenie by to malo stačiť. Aj tak však moc neverím tomu, že by bol trh schopný z aktuálnej ceny preskočiť povedzme o 30% nahor iba za dva dni.

Čerstvý cenový pokles môže byť jednoduchým začiatkom hlbšej korekcie, takže ďalšie dva až tri týždne pokojne môžeme ísť ešte dolu. Určite možno brať ako dosť reálne, že trh bude chcieť naviazať na pôvodný sklon expanzie, ktorý je podmienený tou nižšou zakreslenou diagonálou. Expanzia by potom bola omnoho udržateľnejšia a riziko vďaka tomu nižšie.

Pamätajte na to, že vertikálne štruktúry v grafe sami o sebe avizujú, že sa blíži minimálne krátkodobý koniec rastu. Teraz je len otázkou, na akej úrovni sa dočkáme obnovenia rally. Osobne si nemyslím, že je definitívny koniec, ale na druhej strane je dosť reálne, že sa trh bude niekoľko mesiacov bezvýsledne otĺkať, čo by nebolo po tom dlhom a agresívnom raste nič prekvapujúce. Keď ide niečo dlho nahor, môže ísť aj dlho nadol.

Indikátory

Trojdňový RSI je na 60 bodoch, takže je stále dosť priestoru na prípadný pokles. Na MACD hrozí bearish cross, zatiaľ čo Stoch RSI sa blíži k dnu.

Aktuálna situácia na 3D TF BTC/USD

Na trhu došlo k druhému, ale teraz menšiemu selling climax. Nepovedal by som ale, že je na trhu panika. Od toho má Bitcoin ešte dosť ďaleko. Skôr mi príde situácia dosť vlažná. V každom prípade sme sa dočkali poklesu kurzu až k S/R levelu 29 500 USD, kde nakupujúci predviedli veľa odhodlania. Dotyková svieca sa zavrela ako pin bar v sprievode nemalých nákupných objemov.

Neskôr pokračoval pullback up, ale došlo hneď k zamietnutiu na S/R levelu 32 000 USD. Býci to ale so snažením nevzdali a nakoniec sa im podarilo spomínanú hranicu preraziť, kde cena v tejto chvíli konsoliduje. Pokiaľ nakupujúci neprestanú vo svojej aktivite, majú šanci otestovať ešte úroveň 34 600 USD, kde ale predpokladám silný predajný tlak.

Inak som do grafu zakreslil potenciálnu možnosť v podobe mohutného bull flagu. Aby sa útvar potvrdil, kurz by v dohľadnej dobe nemal klesnúť až na 24 000 USD. Uvedená možnosť by potom bola asi mimo hry. Paradoxom je, že aby sa býčia vlajka potvrdila, musíme ešte raz nadol, keďže nemáme druhý dotyk s low.

Indikátory

RSI nám potvrdzuje, že nakupujúci sú ešte ochotní riskovať, takže nemôže byť reč o tom, že by situácia na trhu bola vyslovene panická. To potvrdzuje fakt, že hodnoty indikátoru nešli ani pod hraničných 30 bodov. Takto sa skrátka „panický“ trh nespráva.

Záver

Osobne mám obavy z toho, že celý týždeň slabol dolárový index spoločne s Bitcoinom. Nie som si úplne istý, ako si niečo takéto vysvetliť. Je dosť možné, že keby sa DXY posilňovalo, letel by Bitcoin na zem ako kameň. Preto som veľmi zvedavý, akého vývoja sa na BTC dočkáme, keď sa americký dolár zase posilní.

Mohlo by vás zaujímať:

Biden inaugurovaný do funkcie amerického prezidenta, americký dolár v červených číslach

Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na nákup či predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!!

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre