BTC dominancia stále v poklese. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov

BTC pokračuje v miernom rastúcom trende, ktorý však môže byť iba súčasťou sideway štruktúry. Posledné lokálne minimum sa odrazilo od point of control 61 240 $. Reverzia trendu zatiaľ nebola dokončená, a preto prekonanie ATH môže Bitcoinu potrvať ešte nejaký ten čas.

Odkedy Bitcoin dosiahol ATH, jeho dominancia sa nachádza v korekcii. Je tak na mieste otázka, či sa nachádzame v altcoinovej sezóne. Napriek tomu, že dominancia BTC od jeho ATH stále klesá, nemôžeme ani tvrdiť, že sa teraz nachádzame v altcoinovej sezóne. Rast altcoinovej kapitalizácie je totižto poháňaný iba niektorými coinami. To znamená, že altcoinový trh ako celok nedosahuje vyššie zisky ako Bitcoin, avšak nájde sa niekoľko vysoko kapitalizovaných altcoinov, ktoré túto kapitalizáciu posúvajú dopredu a tým dominancia Bitcoinu klesá.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Prečítaj si aj predošlú analýzu – Analýza BTC – lokálne minimá sú agresívne skupované býkmi

Chceš sa naučiť analyzovať grafy? Máme tu pre teba VIP trading room. Nájdeš tu signály, denný update trhu, 200 video návodov a hlavne pomoc od profesionálnych traderov. S nami nezmeškáš žiadnu príležitosť na trhu! Kryptomeny, indexy a forex denne monitorujeme za teba a hľadáme signály, ktoré následne posielame do našej skupiny. >>>Pozrieť ponuku<<<

Nerozhodnosť BTC

Nerozhodnosť Bitcoinu pri prekonávaní ATH môže trvať ešte nejaký ten týždeň, no môže byť ukončená aj okamžite. V momente, keď bude prekonané ďalšie ATH a Bitcoin bude v rastúcom trende, očakáva sa, že altcoiny budú tento rast nasledovať rýchlejšie ako predtým.

Okrem spomínaného supportu na point of control sa ďalší support nachádza na hladine zhruba 58 000 $. Rezistenciu, ktorú musí na potvrdenie reverzie trendu BTC prekonať, je hladina 64 000 $.

Mohlo by ťa zaujímať – JPMorgan tvrdí, že 1 Bitcoin by mal stáť 35 000 dolárov – Veria ale, že nás ešte prekvapí!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre