BTC je v krátkodobej korekcii
BTC je v krátkodobej korekcii. Zdroj: Shutterstock.com/rzoze19

BTC sa stále nachádza v krátkodobej korekčnej štruktúre a reverzia trendu zatiaľ nebola potvrdená. Poďme sa pozrieť, kde sa nachádza najbližší support a kam by potenciálne mohla cena spadnúť. Posledný prepad je však úplne bežný denný výkyv a nespôsobil zmenu trendu. Lokálne minimá aj maximá totižto stále rastú.

Po neudržaní MA21 na perióde 4H sa cena posunula ešte nižšie. Najbližší support, ktorý budeme sledovať, je na hladine point of control cca 61 170 $. Cena by sa tak vrátila naspäť do sideway štruktúry, od ktorej by sa odrazila a pokračovala v raste. Na druhej strane je možné aj to, že cena by sa smerom nahor odrazila okamžite.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Vyskúšaj náš produkt VIP signály! Čo v ňom nájdeš? Kompletný prehľad, analýzy a signály na 50 párov. Každý deň pre teba naši traderi pripravujú kompletné náhľady do ich aktuálne otvorených obchodov. Zároveň získaš prístup na pravidelne streamy a webináre úplne zadarmo. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Prečítaj si tiež – Analýza BTC: Spadne cena do sideway štruktúry, alebo sa hneď odrazí na ATH?

BTC riadi trh

Objemy sa v rámci posledného prepadu prudko zvýšili a obrátili stranu sentimentu na stranu medveďov. Stále ale ide o krátkodobý pohyb, ktorý z dlhodobého hľadiska nemusí znamenať nič zásadné. Trh je stále v korekcii a to spôsobuje aj pokles altcoinov. Napriek tomu dominancia BTC od dosiahnutia ATH klesá.

Posledný pokles teda spôsobil väčší pokles BTC v porovnaní s altcoinovým trhom. Altcoiny sa väčšinou aj tak nachádzajú v krátkodobej korekcii a čakajú na pohyb Bitcoinu. Preto je odvážne tvrdiť, že sa trh už teraz nachádza v altcoinovej sezóne. Do altcoinov sa peniaze nahrnú až v prípade, že obchodníci budú vyberať zisky z BTC.

Mohlo by ťa zaujímať – Nové BTC ATH obnovuje vieru v Stock to Flow, ktorý predpovedá 98 000 $ do konca mesiaca

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre