BTC je dlhodobo stále bullish
BTC je dlhodobo stále bullish. Zdroj: Shutterstock.com/eamesBot

BTC vytvoril nový korekčný leg o sile takmer 10 %. Zaujímavosťou je, že nie všetky altcoiny tento pohyb kopírovali. Lokálne minimum sa dokonca vytvorilo vyššie ako to predošlé. Objemy na strane býkov taktiež zaznamenávajú mierne oživenie, no stále nie je potvrdené ukončenie korekčnej štruktúry, v ktorej sa hlavná kryptomena nachádza.

Bitcoin posledným minimom rešpektoval support na zóne 50 % retracementu z predošlého rastu, ktorý vytvoril pohyb z 29 000 $ na 53 000 $. Krátkodobé lokálne minimá tak majú rastúci charakter, no zatiaľ sa reverzný pattern nepotvrdil. Na potvrdenie 123 bottom formation potrebujeme prekonať posledné maximum. Vtedy by sme mohli uvažovať nad targetom na hladine point of control 47 130 $.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Začiatočník? Nevadí! V našej VIP skupine sa okrem prvého nákupu kryptomien naučíš ziskovo obchodovať na burze a staneš sa profesionálnym obchodníkom. Čaká ťa viac ako 15 kurzov a 200 hodín vzdelávania. Navyše v rámci členstva získaš kompletný prístup k 50 analýzam a všetkým našim otvoreným obchodom. To všetko len od 40 EUR na mesiac. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Prečítaj si aj predošlú analýzu – Analýza BTC – býčí flag je neporušený. Ako identifikovať ukončenie korekcie?

BTC je dlhodobo býčí, krátkodobo však korekcia nekončí

Čo však, ak cena nevytvorí vyššie maximum ako posledné na hladine 45 150 $? V súčasnosti síce nastalo oživenie býčích objemov, no stále prevládajú medvedie objemy. Minimálne však môžeme hovoriť o spomalení korekčnej štruktúry. Jej koniec sa blíži, no momentálne nevieme, či cena už vytvorila dno alebo pôjde na novú supportnú úroveň. Ďalší support sa nachádza na zóne cca 38 000 $.

Je dôležité si uvedomiť, že Bitcoin sa momentálne nachádza na 50 % retracemente z predošlého rastu. To znamená, že 50 % korekcia nie je ničím výnimočná a dlhodobý trend nebol narušený. Aj keď by sa vytvorila dlhodobá ABC korekcia, tak jej ukončenie by mohlo nastať aj na zóne cca 34 000 $. Ale ani takáto korekcia by nenarušila dlhodobý trend. Navyše sa BTC nachádza v dlhodobej býčej vlajke.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, DOT, UNI, MATIC – ceny pokračujú v býčom flagu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre