Bitcoin analýza začal sa pokles, zdroj: shutterstock.com/Autor: dalebor

Bitcoin dnes stratil viac ako 7 % svojej hodnoty a stále pokračuje v poklese. Negatívne fundamenty zo svetovej ekonomiky výrazne poznačili jeho cenový vývoj. Kde sa môže tento pokles zastaviť? Na to sa pozrieme v dnešnej analýze.

Čo očakávať na trhoch

Veľké obavy o budúcnosť firmy Evergrande zasiahli dosť tvrdo aj kryptomenový trh. Panika spôsobila 7 % pokles iba počas niekoľkých hodín. Aktuálne sa najväčšia kryptomena obchoduje za cenu tesne pod 44 000 USD. Dva dôležité supporty na 47 000 a 44 000 tak boli rázom počas jedného jediného poklesu zlomené.

V našej VIP skupine každý deň obchodujeme a analyzuje 50 párov na rôzne kryptomeny, forex a indexy. Pridaj sa do našej živej komunity a získaj bezkonkurenčný náhľad do trhových analýz, vďaka ktorým budeš mať prehľad o všetkom, čo sa deje na trhu. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Aktuálnu situácia na trhu sme popísali v našom ďalšom článku: Platobná neschopnosť Evergrande a zmeny politiky centrálnych bánk spôsobili veľký výpredaj na trhoch

Akým smerom sa pohne Bitcoin?

Aktuálne sa Bitcoin nachádza v nerozhodnom pásme, kde stále môžeme tento pokles považovať za fake pohyb a cena sa už zajtra môže vrátiť späť na 46 000 USD. Na druhej strane prípadný ďalší negatívny fundament na trhu môže bez menších problémov poslať cenu BTC aj pod 40 000 USD.

Analýza na Bitcoin pokles z Číny
Analýza na Bitcoin pokles z Číny, zdroj: tradingview.com

Táto situácia na trhu je dosť riskantná na obchodovanie a preto niekedy je lepšie radšej počkať ako otvoriť obchody a popáliť. Pokiaľ sa Bitcoin udrží nad 40 000 USD a uvidíme od tohto supportu odraz, tak môže to byť taký prvý signál pre vstup do obchodu. Zatiaľ dokým nebude potvrdené dno, tak do obchodu nejdem.

Prečítaj si aj: Bitcoin dnes výrazne strácal na hodnote – Čo očakávať tento týždeň?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre