Bitcoin dneska výrazne strácal na hodnote
Bitcoin dneska výrazne strácal na hodnote, zdroj: shutterstock.com/Autor: pakie

Trhy sa tento týždeň otvorili s veľmi negatívnym vývojom. Americké indexy stratili v priemere okolo 1 – 2 % svojej hodnoty. Niektoré akcie, čínske indexy a Bitcoin sa blížia už k 10 % strate. A to dokonca pokles stále pokračuje. Čo sa na trhu deje a čo očakávať?

Evergrande a možný krach firmy

Firma Evegrande výrazne začala ohrozovať posledné dni globálny trh. Dokonca finanční regulátori vydali varovanie pred touto firmou, ktorá má údajne dlh až 300 miliárd dolárov a väčšinu z neho bude musieť splatiť počas nasledujúcich 12 mesiacov. Koniec firmy môže vytvoriť rovnakú situáciu, akú sme mali na trhoch počas krízy v roku 2008. O prácu by tak mohli prísť milióny ľudí. Čo je horšie, tak Evegrande už dostal peniaze od investorov na výstavbu nových bytov. Môže sa tak stať, že minimálne tisícky ľudí neuvidia už nikdy ani svoj nový byt, ani svoje peniaze.

O problémoch firme Evegrande sme informovali v tomto článku: Platobná neschopnosť Evergrande a zmeny politiky centrálnych bánk spôsobili veľký výpredaj na trhoch

Negatívne očakávania od svetových bánk

V závere roka sa očakáva, že centrálne banky po rokoch veľkého tlačenia peňazí mierne upustia od pumpovania ekonomiky. Tento negatívny fundament spôsobil paniku na trhu a iba pridal ,,palivo do rozpáleného kotla”, ktorý dnes zapálila čínska developerská firma.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Zasadnutie FED

V stredu sa očakáva zasadnutie FED, kde sa určite bude prerokovávať aktuálna situácia. Výsledok môže rovnako výrazne ovplyvniť trhy. A to obidvoma smermi. Práve už tento týždeň sa môže rozhodnúť, akým tempom bude rásť ekonomika a koľko peňazí sa najbližšie roky či mesiace vytlačí.

Bitcoin v ohni, indexy mierne poklesli

Dnešný pokles stiahol kompletne celý trh dole vrátane Bitcoinu. Ten je aktuálne od včera v 7 % poklese a korekcia naďalej pokračuje. Obavy z poklesu až na silný support, ktorý je na 40 000 USD, sú na mieste.

Pondelkovému prepadu sa nevyhli ani americké indexy, ktoré počas celého tohto mesiaca klesajú. Po takmer 2-ročnom raste je dosť možne, že do konca roka uvidíme od koronakrízy prvý veľký pokles alebo aj korekciu.

Prečítaj si aj: Väčšina ľudí obchodovaním kryptomien prerobí! – Ako sa tomu vyhnúť?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Jaro grega

No pekne a že T.r. 12/2021 BUDE BTC
100000 USD. HANEBNÉ KLAMSTVÁ. LE TO LEN PRE TÝCH ČO ICH POKLES NEBLLI A NAĶÚPIA A STRATIA ATĎ.