Coinbase získava kapitál
Coinbase získava kapitál. Zdroj: Shutterstock.com/tocak

Spoločnosť Coinbase, najväčšia kryptoburza v USA, plánuje prostredníctvom dlhovej ponuky získať 1,5 miliardy dolárov. Spoločnosť to oznámila v pondelok. Kryptoburza kótovaná na burze Nasdaq sa snaží využiť získaný kapitál na ďalší rast súvahy spoločnosti. Použitý má byť na všeobecné firemné účely ako aj na potenciálne investície a akvizície iných spoločností, produktov alebo technológií.

Cieľom nového zvýšenia je konkrétne ponúknuť súhrnnú istinu 1,5 mld. USD v seniorských dlhopisoch spoločnosti do roku 2028 a 2031. To bude plne zaručené spoločnosťou Coinbase Inc., stopercentnou dcérskou spoločnosťou Coinbase, ktorá koná ako jej holdingová spoločnosť. Úroková sadzba, ustanovenia o spätnom odkúpení a ďalšie podmienky zvýšenia sú predmetom rokovaní medzi firmou a pôvodnými kupujúcimi.

Mohlo by ťa zaujímať – Coinbase čelí hromadnej žalobe účastníkov lotérie s DOGE – zapojili ste sa aj vy do tejto súťaže?

Coinbase uprostred regulácií

Burza poznamenala, že dlhopisy a súvisiaca záruka budú ponúkané a predávané iba prostredníctvom súkromného memoranda. Konkrétne osobám „dôvodne považovaným za kvalifikovaných inštitucionálnych kupujúcich” podľa miestnych zákonov o cenných papieroch, ako aj mimo USA.

„Dlhopisy ani súvisiaca záruka neboli a ani nebudú registrované podľa zákona o cenných papieroch alebo zákonov o cenných papieroch žiadnej inej jurisdikcie. Pokiaľ nie sú zaregistrované, nesmú byť ponúkané ani predávané v USA.”

StormGain

Táto správa prichádza v situácii, keď burza čelí zvýšenej pozornosti regulačných orgánov pre cenné papiere.

Prečítaj si taktiež – Bitcoinové rezervy burzy Coinbase klesli na úroveň z roku 2017

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre