Bitcoin a nový supercyklus
Bitcoin a nový supercyklus. Zdroj: shutterstock.com/rzoze19/Artit Wongpradu

Bitcoin má približne rok do ďalšieho halvingu a toto obdobie sa vyznačuje počiatočnou fázou nového bullrunu. Podľa správy Dailyhodl, hlavný stratég Bloomberg, Mike McGlone dokonca verí, že bitcoin naznačuje nový supercyklus a prekonáva ostatné aktíva.

Vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter poukázal na ziskovosť bitcoinu v porovnaní s komoditami. Za hlavnú výhodu považuje obmedzenú ponuku mincí a rastúcu adopciu kryptomien. Zároveň bitcoin stojí na rozmedzí rizikového aktíva a zaistenia voči finančnej nestabilite, ktorá otriasla bankovým sektorom.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Môže bitcoin slúžiť ako zábezpeka?

Ak by v skutočnosti bitcoin plnil úlohu globálnej zábezpeky, potenciálne by mohol uspieť aj medzi aktívami akými sú zlato alebo americké štátne dlhopisy. Problémom je ale vysoká volatilita, ktorá brzdí mnohých investorov od vkladania kapitálu.

Krach Silicon Valley a Silvergate Bank spôsobili prelievanie kapitálu z bankového sektora do bitcoinu a zlata. Aj Robert Kiyosaki často odporúča investovanie práve do týchto tried aktív. Vysoká volatilita bitcoinu ale nemôže z dlhodobého hľadiska zaručiť úlohu zaistenia na globálnej úrovni.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Volatilita bráni adopcii

Bez ohľadu na to, či nás čaká nový supercyklus, bitcoin je zatiaľ vnímaný ako špekulatívny nástroj s vysokým rizikom. Súčasné obdobie je pre kryptomeny priaznivé, no pravdepodobne by cena najväčšieho digitálneho aktíva rástla vďaka blížiacemu sa halvingu tak či tak.

Je nepravdepodobné, že investori budú dlhodobo nalievať kapitál do vysoko rizikového aktíva s cieľom zaistiť sa voči bankovej kríze. Ak sa situácia stabilizuje, obchodníci budú opäť presúvať kapitál späť. Napriek tomu, v nasledujúcom roku bude cena bitcoinu pravdepodobne formovať dlhodobý rastúci trend, ktorý môže vytvoriť nové historické maximum. O dlhodobej analýze sa viac môžete dočítať v článku Bitcoin údajne dosiahne 100 000 dolárov do jedného roka.

Mohlo by ťa zaujímať: Súčasný rast bitcoinu je údajne manipulovaný