Kryptomena ktorá prekvapila
Kryptomena ktorá prekvapila. Zdroj: shutterstock.com/MDXB/fizkes

Hoci je situácia na trhoch mimoriadne nestabilná, mnohé kryptomeny sa neprispôsobujú trendu strachu a žijú si svoj život. Príkladom je aj kryptomena XRP. Napriek tomu, že sa blíži súd spoločnosti Ripple s Americkou komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC), zaznamenáva obdivuhodné zisky. Správu priniesol portál coin-update.

Veľryby nakupujú

Podľa údajov z WhaleAlert je vidieť, že za posledných 24 hodín je ripple najvýkonnejšou kryptomenou a prekonal svojimi objemami aj bitcoin a ethereum. Podľa trhovej kapitalizácie šiesta najväčšia kryptomena, si pripísala len dnes nákupy v hodnote 383 miliónov XRP. Za posledných 7 dní dokázala vyrásť o 16,28 %, zatiaľ čo najväčšie kryptomeny sa obchodovali približne na rovnakej hladine. Výraznejšie výkyvy vytvorili iba stredajšie vyhlásenia úrokových sadzieb v USA.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Face

Ripple zaznamenal veľký rast
XRP zaznamenal veľký rast. Zdroj: shutterstock.com/Wit Olszewski

XRP môže výrazne posilniť

Ako sme vás informovali v článku Čaká XRP rast? Súd s kryptomenovou spoločnosťou Ripple sa pohol pozitívnym smerom, spoločnosť sa súdi s Americkou komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC). Žaloba na Ripple bola podaná ešte v roku 2021, pre údajne neregistrovaný predaj cenných papierov. Americké úrady výrazne útočia na mnohé krypospoločnosti v snahe dokázať, že ich podnikanie je nelegálne. Argumentujú tým, že kryptomeny sú cenné papiere a spoločnosti, ktoré ich emitujú, musia mať povolenia SEC-u.

Ako vieme, zatiaľ jedinou uznanou kryptomenou je bitcoin, ktorý je považovaný za komoditu. Nevzťahujú sa naň teda útoky SEC-u. Predseda Gary Gensler sa netají svojim nepriateľským postojom voči kryptomenám a najradšej by bol, keby boli zakázané. Viac si o boji amerických úradov voči kryptomenám môžete prečítať v našich článkoch:

Aktuálne: SEC začína popravu kryptobúrz v USA
SEC chystá veľký krok – Ako to ovplyvní kryptomeny?
Chytili ste sa do pasce a kryptomeny opäť klesnú, hovorí predseda SEC-u

Pozitívne vyriešenie sporu v prospech Ripple, by znamenalo obrovský precedens pre celé odvetvie a mohlo by pomôcť adopcii kryptomien ako celku.

O sľubných vyhliadkach XRP si môžete prečítať aj v našom článku: Ripple je blízko historického víťazstva pre kryptomeny – potvrdil to hlavný predstaviteľ spoločnosti