Súčasný rast bitcoinu je údajne manipulovaný

Novinky Bitcoin je manipulovaný
Bitcoin je manipulovaný. Zdroj: shutterstock.com/Travis Wolfe/Marko Aliaksandr
BITmarkets BITmarkets

Pseudonymný anatylik s prezývkou il Capo of Crypto nedávno zverejnil príspevok, v ktorom vysvetlil, že vzniká pasca na nakupujúcich. Podľa správy Coinedition analytik zdôraznil, že súčasný pohyb z nedávneho minima je zmanipulovaný a to hlavne vďaka stablecoinom BUSD a USDC.

Vo svojom príspevku vysvetlil, že ostáva stále bearish a nenastupuje do rastúceho trendu. Keď cena bitcoinu prekonala 25 000 dolárov každý mal hneď pozitívny sentiment, no altcoiny tento rast nenasledovali a čelia silným rezistenciám.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Je bitcoin manipulovaný?

Už skôr sme vás informovali v článku Najnovšie údaje ukazujú, že cena bitcoinu je manipulovaná, že nebolo by žiadnym prekvapením, kedy sa preukázala manipulácia s trhom kryptomien.

Podľa stránky Bitinfocharts existujú iba 4 peňaženky, v ktorých sa nachádza viac ako 100 000 BTC. Peňaženiek, ktorá vlastnia od 10 000 do 100 000 BTC je v čase písania článku 115. V neposlednom rade existuje 2 030 peňaženiek, ktoré disponujú majetkom od 1 000 do 10 000 BTC.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Je preto naivné myslieť si, že s cenou sa nedá hýbať. Napriek pôvodnej myšlienke, ktorou je decentralizácia, rozdelenie majetku hovorí niečo iné. Navyše, aj informácie o trhu, ku ktorým a dostávate, môžu byť manipulované, o čom sa viac dočítate v článku Elon Musk získal neobmedzenú moc na Twitteri – Takto môže manipulovať s ľuďmi.

V čase písania článku sa bitcoin obchoduje podľa CoinMarketCap na trhovej cene 27 606 dolárov a dosahuje kapitalizáciu 533,3 miliardy dolárov. Denný objem obchodovania klesol o 4 % na úroveň 41,1 miliardy dolárov.

Mohlo by ťa zaujímať: Toto je kľúčový týždeň pre ďalšie smerovanie kryptomenového trhu

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.