BTC bitcoin

Bitcoin (BTC) sa dnes úplne odtrhol z reťaze a je skoro v polovici rezistenčného pásma, ktoré je v cenovej relácii 12 000 USD – 14 500 USD. Dnešná analýza bude samozrejme na týždennom grafe, pretože z tohto časového rámca sa dá najlepšie rozpoznať, čomu Bitcoin aktuálne čelí. Len si dovolím ešte malú vsuvku na úvod – dnešný stream sa z technických dôvodov musel odložiť. V dohľadnej dobe ale určite prebehne. 

Aktuálna situácia na 1W TF BTC/USD

Ako vidno z grafu, tak kurz prerazil vcelku presvedčivo 12 000 USD a teraz je v tesnej blízkosti 13 000 USD. Prekonali sme tak augustové swing high, čo je po technickej stránke rozhodne krok vpred. Musím ale upozorniť, že nižšie časové rámce ako je 4H sú extrémne prepálené. Nejaká korekcia sa totiž čoskoro určite dostaví. Aká veľká ale bude, tak to si netrúfam za týchto okolností odhadovať.

V každom prípade sa blížime k ročnému pivotu R1, čo Bitcoin minulý rok nedokázal preraziť. Uvidíme teda, ako sa bude dariť teraz. Lenže aj podľa volume profile sme v dosť silnej rezistenčnej hladine, pretože sa historicky v týchto cenových reláciách toho veľa nezobchodovalo. Ako som už naznačil v úvode, tak pásmo odporu je podľa price action až k 14 500 USD.

Zatiaľ teda určite nie je veľmi čo oslavovať, pretože rezistencia prepálená jednoducho ešte nie je. Určite však môžeme kvitovať to, že sa podarilo prekonať tú hornú stenu mohutného symetrického triangla. V prípade prepadu je však stále možné túto čiaru prekresliť. Alebo z toho nakoniec môže byť rastúci triangel. Tých možných scenárov ma teraz napadá veľa.

To FOMO je zatiaľ dosť silné, ale keď sa pozriete na objemy, tak zatiaľ proste žiadna sláva. Sme ale v polovici týždňa a pokiaľ ten terajší nákupný tlak zostane do konca týždňa zachovaný, tak tie objemy na aktuálnej týždennej sviečke budú potrebné oveľa lepšie. Zatiaľ ale musíme vychádzať z toho, čo máme. A aj keď je tá pumpa obdivuhodná, nie je žiadna istota, že sa prerazí na 15 000 USD.

Indikátory

Na RSI indikátore krivka útočí na hornú stenu zakresleného triangla, ktorý je taktiež symetrický ako v cenovom grafe. Preto aj keď v cenovom grafe došlo k prerazeniu, ešte by sa zišlo potvrdenie v podobe Breakout krivky RSI. Čo sa týka MACD, tak sa definitívne zneplatnil bearish cross, pretože máme čerstvo po bullish crosse.

Záver

Keď je také FOMO, tak je lepšie akurát trh iba sledovať. Nižšia časové rámce sú tak šialene prepumpované, že v rozmedzí piatich minút môže nastať drop o viac ako 10 %. Hlavne sme stále na rezistencii, na čo nesmieme zabúdať.

Nenechajte sa teda strhnúť emóciami a všetkými tými moonboys, ktorí hneď veštia 20 000 USD. Je lepšie počkať si na korekciu a podľa toho sa neskôr zariadiť. Nemá cenu naskakovať do odštartovaného raketoplánu.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Analýza Bitcoinu (BTC) – Krátkodobo hore?


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance