Analýza Bitcoinu (BTC) – Krátkodobo hore?

Kategorie: Analýzy
analýza bitcoin BTC

Asi po desiatich dňoch som si pre vás na Trading11 pripravil ďalšiu analýzu na Bitcoin (BTC), kde si načrtneme možný krátkodobý vývoj. Ako iste viete, tak sa kurz Bitcoinu už asi týždeň po technickej stránke v podstate nikde nepohol a my tak máme netrendový trh. Zdá sa však, že tá konsolidácia sa konečne blíži ku koncu. Kam sa však potom trh vydá?

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

Technicky bol veľký úspech, keď sa trhu podarilo prekonať S/R level 11 200 USD a zároveň sa nad touto úrovňou udržať. Avšak hranica 11 749 USD tak ľahko nechce pustiť a level 11 200 USD sme vďaka tomu museli dvakrát otestovať v jednom týždni. Bolo teda očividné, že na pokračovanie v postupe up potrebuje Bitcoin oveľa viac času.

Teraz má konsolidácia aj rozoznateľnú podobu a osobne sa skôr prikláňam k symetrickému trianglu. Začul som už názory, že ide o klesajúci triangel, čo by bolo bearish. Lenže ja tam tento pattern jednoducho nevidím. Uznávam, že sklon hornej steny je väčší ako pri tej spodnej, ale nie je to až také príliš markantné. Mne dáva symetrický triangel aj väčší zmysel v kontexte vývoja z poslednej doby.

Bitcoin po niekoľko týždňov konsolidoval v tom väčšom triangli, ktorý má target nad 12 000 USD a práve prierazom z aktuálneho trojuholníka sa to môže aj vyplniť. Target z menšieho útvaru je totiž na 12 000 USD, kde začína extrémne silné rezistenčné pásmo, ktoré sa bez preháňania tiahne až k 14 500 USD. Je tam aj ročné pivotové R1, horná stena mohutného symetrického triangla.

Tých rezistencií je tam kopa a vôbec sa neprikláňam k tomu, že má trh takú silu, aby sa podaril prieraz. Preto očakávam v rozmedzí 12 000 – 12 500 USD razantné zamietnutie. Čo teda aj znamená, že minimálne s otestovaním 12 000 USD počítam, ale to je všetko. Na silnejšiu expanziu vôbec nie sú dobré podmienky. Vidím to teda tak, že tento týždeň bude ešte rastový, ale potom sa to asi zasekne.

Indikátory

Aj podľa indikátora RSI trh jednoznačne inklinuje k rastu. Bola tam krátka korekcia, ktorá sa javí ako ukončená. Ak pozitívne momentum vydrží, tak čoskoro aj atakuje hraničných 70 bodov. Mimochodom, v rámci tej korekcie je dno cca 46 bodov, čo je dosť bullish. Čo sa týka MACD, tak máme po čerstvom bullish crosse kriviek indikátora. Keď nastane breakout z toho malého triangla, tak sa tým tento signál akurát potvrdí ako validný.

Záver

Ešte si to zrekapitulujeme, tento týždeň vidím určite rastový. Lenže dovolím si tvrdiť, že nasledujúci týždeň začne stagnácia a v dohľadnej dobe trh zareaguje zamietnutím. Na 90 % odmietam scenár, v ktorom by sme prerazili to spomínané rezistenčné pásmo.

Bitcoin potrebuje nabrať silu, potrebuje ešte predĺžiť akumuláciu a to sa nezaobíde bez pádu pokojne o viac ako o 30 % – 50 %. Dlhodobo som jednoznačne bullish, ale strednodobo (v priebehu niekoľkých mesiacov) nie.

Nezabúdajte na to, že sa v USA blížia prezidentské voľby, možno sa zmení aj menová politika FEDu, ekonomické problémy, prerokovanie fiškálneho stimulačného balíčka v americkom kongrese a nové makrodáta za Q3. Tých premenných, ktoré ovplyvňujú globálny trh, je strašne veľa.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Ekonomika kolabuje, ale akcie rastú – Je to recept na katastrofu?


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.