ANALÝZA – Bitcoin (BTC) otestoval kľúčový support – Riziko prepadu zažehnané?

0

Tak sa v týchto chvíľach zdá, že pre Bitcoin (BTC) vyzerá to otestovanie kľúčového supportu celkom dobre. Pravdou je, že dynamika trhu chýbala a navyše bolo vidieť, že predajcovia nevyvíjajú žiadnu mohutnejšiu iniciatívu. Teda by nás nemalo nijako prekvapovať, že sledovaný support vydržal. Čo to však pre nás znamená? Podstatná časť trhu totiž s poklesom počítala a má minimálne nateraz smolu.

Preto oprašujem svoje niekoľko týždňov staré slová, kedy som hovoril, že po mohutnom májovom drope zotrváme v obchodnom rozmedzí 30 000 – 42 000 USD aj niekoľko týždňov. Ak sa nejako dramaticky dynamika nezmení, zostaneme v uvedenom cenovom rozpätí pokojne do začiatku letných prázdnin. Lenže otázkou potom je, čo od trhu čakať, až začne naozajstná uhorková sezóna.

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

BTC
Zdroj: tradingview.com

Ešte raz teda zopakujem, že pondelková sviečka má rozhodne bearish podobu. Bitcoin vďaka nej otestoval iba hornú hranicu supportného pásma a až v utorok sme pokračovali hlbšie. Ovšem neskôr k večeru začali byť nakupujúci trochu akční a cenu vyhnali späť až k hornej hranici zakresleného pásma. Sviečka nakoniec zavrela Cross Doji. Niekto bude možno namietať, že v grafe vidí Pin Bar, ale ja si dovolím tvrdiť, že je to úplne jedno.

Interpretácia je podľa môjho názoru rovnaká – trh odmietol pokračovať v ďalšom poklese a my s tým teraz musíme kalkulovať. Jednoducho došlo k otestovaniu dôležitého supportu, ktorý býci dokázali ubrániť. Čo sa týka utorkových objemov, môžeme pozorovať, že prišiel spike. To logicky dodáva váhu samotnému ubráneniu podpory. Jednoducho povedané, odraz na BTC je zo strany volume potvrdený.

Momentálne je určite rozumné počkať si, ako zavrie dnešná (stredajšia) sviečka. Keby mala impulznú podobu, tak nie je čo riešiť – trh tým dá 100 % najavo, že chce zase ísť hore a v priebehu nasledujúcich dní by sme otestovali rezistenciu na 42 000 USD. Kým však v grafe impulznú sviečku nemáme, stále existuje šanca, že Bitcoin nakoniec zarotuje späť dole.

Z tohto všetkého vyplýva oveľa racionálnejší predpoklad, že Bitcoin skutočne nejakú dobu zotrvá v obchodnom pásme 30 000 – 42 000 USD. Za predpokladu, že sa nejako radikálne nezmenia na trhu podmienky. No toto zotrvanie môže skutočne trvať niekoľko týždňov. A vzhľadom k tomu, že sú letné prázdniny za dverami, môže sa to nemilo predĺžiť.

Indikátory

Hneď ako začal na supporte odraz, z RSI vidieť, že sa nám vracia pozitívne momentum a navyše aj silnie. Lenže musíme si počkať na ďalší vývoj, zatiaľ sa nám krivka iba zatočila. Ináč na MACD chýbalo málo a prebehol bearish cross. Momentálne sa trh tvári, že hrozba bola zažehnaná.

Na záver

Po utorkovom close musíme uznať, že Bitcoin pod sledovaný support naozaj nechcel. Predajcovia boli aj dosť neaktívni, takže ma to v podstate ani veľmi neprekvapilo. Je však pravda, že býci nemajú v žiadnom prípade vyhrané. Zatiaľ support síce ubránili, ale musia sa na trh pridať aj ďalší, reakční nakupujúci. Ich aktivita je zatiaľ vlažnejšia, takže uvidíme. Keď príde denné close, budeme mať zase s čím pracovať.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) prerazil z triangla a testujeme 30 000 USD

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.