ANALÝZA – Bitcoin (BTC) prerazil z triangla a testujeme 30 000 USD

0

Konečne má Bitcoin (BTC) za sebou ono finále, na ktoré sme tak dlho čakali. Prerazenie zo sledovaného triangla sa uskutočnilo, z čoho my teraz musíme vychádzať. Musíme však sledovať aj ďalšie signály, ktoré nám trh vygeneruje. Trhová dynamika je zatiaľ stále mierna, čo sa však môže veľmi skoro zmeniť. Najmä vo chvíli prerazenia supportu, ak k nemu príde.

Osobne som teda predpokladal, že samotné prerazenie z triangla privedie späť na trh väčšiu dynamiku. Ale bohužiaľ sa tak nestalo a úprimne, si nie som istý, ako to interpretovať. Možno podstatná časť trhových účastníkovi predovšetkým sleduje kľúčový support na 30 000 USD a kým nie je prelomený, dynamika zostane skôr priemerná. Za seba ešte môžem povedať, že by som bol radšej, keby bol vývoj oveľa rýchlejší.

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

BTC

Vo včerajšej analýze BTC som predpovedal, že ak sa nedočkáme do utorkového večera prerazenia, musíme považovať sledovaný pattern za neplatný. Nakoniec však pondelková sviečka zavrela v medvedej podobe a close bolo práve pri hornej hranici zaznačeného supportného pásma. Denné znehodnotenie bolo asi 10 %, čo na BTC nie je nič hrôzostrašné.

Čakal som po prerazení akurát oveľa väčšiu dynamiku, ktorá neprišla. Dokonca ani objemy neboli nijako zvláštne, môžeme len identifikovať menší spike. Lenže za dnešok volume postupne stúpa, takže som jednak dosť zvedavý v akej podobe utorková sviečka zavrie a aké budú nakoniec objemy. V každom prípade nám Bitcoin jasne ukázal, kam smeruje. Minimálne chce skúsiť prelomiť supportné pásmo a ja si myslím, že je nemalá šanca, aby sa to medveďom podarilo.

Ale ten tlak je taký nemastný a neslaný, jednoducho bez väčšej iniciatívy. Aspoň zatiaľ. A nie som si istý, či sa bez silnej iniciatívy podarí preraziť májové low na 30 000 USD. No na druhej strane sa predajcovia dostali až na 31 000 USD – sú teda veľmi blízko. Kým však nedôjde k prelomeniu, treba to brať tak trochu s rezervou.

Ak sa nakupujúcim podarí podporu ubrániť, Bitcoin asi zostane v rozmedzí 30 000 – 42 000 USD do začiatku letných prázdnin. Pred vyššie uvedenou možnosťou som varoval čerstvo po prvom otestovaní 30 000 USD. Je totiž možné, že v spomínanom cenovom intervale dochádza k oveľa väčšej distribúcii, takže sa proces môže predĺžiť. Ale najskôr si počkajme na denné close, uvidíme, ako to dopadne.

Indikátory

Takže momentum sa na RSI zreteľne preklápa nadol a začína zosilňovať. A je dosť jasné, že ak kurz prerazí low na 30 000 USD, indikátor ihneď vygeneruje potenciálnu býčiu divergenciu. To zvyšuje šance na odraz pre cenovú úroveň, kde sa práve signál vytvorí. Ešte chcem upozorniť, že niektorí analytici uvádzajú ďalší support s približnou hodnotou 27 000 USD.

Lenže na dennom grafe je spomínaná hranica takmer neviditeľná. Tým chcem povedať, že ide o dosť slabý support a som veľmi skeptický, že bude mať šancu akokoľvek pokles po prelomení 30 000 USD pribrzdiť. Myslite na to, keď plánujete svoje nákupné hladiny. Čo sa týka MACD, pozitívne momentum sa začína vytrácať a dokonca sa schyľuje k bearish crossu.

Na záver

Ak sa Bitcoin vysype pod kľúčový support, zažijeme určite solídne rodeo. Majte na pamäti, že pod vyššie uvedenými hranicami bude veľa stop lossov a hlavne likvidácií dlhých pozícií. Môže z toho vzniknúť kaskáda výpredajov, ktorá nás za malú chvíľu môže dostať až k pôvodnej all time high úrovni okolo 19 000 USD.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) vo finále, čo treba strážiť po prerazení?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.