doge vs. btc

Zdá sa, že sa tak trošku vraciame v čase. Tak ako pred desiatkami rokov prebiehal súboj veľmocí Ruska a USA o prvenstvo vo vesmíre, tak sme teraz svedkom zrodu veľkých protivníkov.

Bitcoin vs. Dogecoin

Burza BitMEX a Bitcoin budú chcieť poraziť Elona Muska a Dogecoin. Kto sa bude nakoniec pýšiť prvenstvom vynesenia kryptomeny na obežnú dráhu mesiaca? Každopádne môžeme oficiálne poznamenať, že sa začali vesmírne preteky 21.storočia.

Populárna krypto burza BitMEX vyhlásila 4.júna, že sa stane podporovateľom vesmírnej robotickej firmy Astrobotic Technology, ktorá má v pláne vyslať na mesiac prvý komerčný pristávací modul koncom roka 2021. Hlavný cieľ misie je jasný. BitMEX spoločne s Astrobotic Technology chcú byť prvým prípadom, kedy súkromná spoločnosť s vládnou koalíciou, akademickou obcou a medzinárodnými partnermi dosiahnu povrch Mesiaca. Kryptografická burza chce túto príležitosť využiť naozaj zaujímavým spôsobom. Chcú totiž na Mesiac doručiť fyzickú podobu Bitcoinu.

Elon Musk začiatkom mája oznámil, že spoločnosť SpaceX vypustí na Mesiac jednu zo svojich rakiet, ktorej náklad bude financovaný Dogecoinom. DOGE by sa tak stal oficiálne prvou kryptomenou, ktorá by sa dostala na obežnú dráhu Mesiaca.

Zástupcovia burzy BitMEX sa následne vyjadrili aj k šéfovi Tesly :

“Nemáme absolútne žiadne výhrady voči Dogecoinu, považujeme však za správne a logické, aby sa Bitcoin dostal na Mesiac ako prvý.”

Elon Musk ničím neprekvapil a zostal verný svojej povesti. Na svojom Twitteri reagoval na vesmírne ambície BitMEXu :

“Začali sa nové vesmírne preteky!”

Vesmírny súboj nevylieči problémy na Zemi

V minulosti sme boli neraz svedkom, že takéto mediálne vyhlásenia a prestrelky väčšinou vyvolajú veľký hype. Pozitívom je, že sa stále nájdu ľudia, ktorí upozorňujú na omnoho naliehavejšie problémy sveta, ako to, ktorá kryptomena sa ako prvá dostane na Mesiac.

Treba však poznamenať, že plány ambiciózne plány Elona Muska nie sú prvé svojho druhu. Spoločnosť Blockstream bola úplne prvou spoločnosťou, ktorá v auguste 2017 vypustila do vesmíru kryptografické satelity na vysielanie Bitcoinových transakcií z vesmíru.

V auguste 2020 oznámili spoločnosti Robonomics a Kusama plán na vytvorenie medziplanetárnej architektúry, ktorá bude môcť prenášať údaje medzi planétou Mars a Zem prostredníctvom siete Kusama.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) otestoval kľúčový support – Riziko prepadu zažehnané?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance