Bitcoin prekonal úroveň 35 000 USD – môže zato vyhlásenie štátu Salvádor ?

0

Od momentu, čo štát Salvador ako prvý na svete prijal Bitcoin ako zákonné platidlo, sa najväčšia kryptomena vyšplhala až na 35 000 USD. Dokáže však táto politická udalosť dostatočnou silou ovplyvniť trh, ktorý je aktuálne stále v korekcii ?

Môže vás zaujímať: Salvádor prijme BTC za zákonné platidlo – z výnosu sa nebudú platiť dane

Údaje od Cointelegraph Markets Pro a TradingView zaevidovali rýchly cenový rast na pare BTC/USD hneď po oficiálnom oznámení od štátu Salvador. Obchodníci však tento moment nevidia až tak ružovo. Podľa viacerých názorov sa Bitcoinu môže podariť zasiahnuť úroveň 35 000 USD, ale následne zrejme nič nezabráni ďalšiemu prepadu.

Hodinový graf BTC / USD (Bitstamp). Zdroj: TradingView
Hodinový graf BTC / USD (Bitstamp). Zdroj: TradingView

K aktuálnej situácií sa vyjadril na svojom Twitteri aj známy trader Crypto Ed:

“Bitcoin sa aktuálne tlačí smerom nahor, dnes očakávam ešte nejaký vyšší odraz.”

Ďalej však dodal, že jedinou záchranou pre Bitcoin, by mohol byť neustále klesajúci index amerického dolára.

S omnoho negatívnejším pohľadom na situáciu prišiel trader so pseudonymom Crypto Cobra, ktorý zopakoval svoje nedávne prognózy. Tie predpokladajú výrazný prepad približne o 20%, čo by znamenalo pokles na úroveň 25 000 USD.

Altcoiny čakajú na pohyb Bitcoinu

Z hľadiska altcoinov môžeme hovoriť o akej si oddychovej fáze. V prípade, že by Bitcoin naskočil na býčiu vlnu, malo by to výrazný pozitívny vplyv aj na väčšinu altcoinov.

Posledné údaje TOP 50 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie ukazujú približné denné zisky okolo 3%. Napríklad ETH sa momentálne pohybuje na cene približne 2500 USD. Je to však stále o 5% menej v porovnaní s minulým týždňom.

Celková trhová kapitalizácia kryptomien sa pohybuje na úrovni približne 1,54 bilióna USD, pričom Bitcoin predstavuje 41,6%.

Jednoduchý spôsob ako zvýšiť ziskovosť obchodníka s minimálnym rizikom!

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.