Analytik varuje pred možnými útokmi na burzy

Novinky Bitcoin hacker 7 miliárd dolárov.
Bitcoin hacker 7 miliárd dolárov. Zdroj: Shutterstock.com/PR Image Factory
BitmarketsBitmarkets

Nedávny hackerský útok na burzu Coincheck nebol ani prvým a vraj nemá byť ani posledným. Presne to si myslí analytik Nicholas Colas. Útok na túto burzu nám vraj má byť varovaním, pretože s útokmi na burzy by sa tento rok mohlo roztrhnúť vrece. Preto si treba veľmi zvážiť, kde budete svoje kryptomeny držať.

Hackeri si budú vyberať burzy aj naďalej

Analytik a spoluzakladateľ DataTrek Research, Nicholas Colas, v rozhovore pre CNBC uviedol, že si je takmer istý, že Coincheck nie je poslednou napadnutou burzou.

„Myslím si, že tento útok len podporuje fakt, že kryptomeny majú pred sebou ešte dlhú cestu. A nemyslím tým iba základné zabezpečenie. Toto s určitosťou nebol posledný útok na krypto burzy.”

Colas sa neskôr vyjadril aj ku iným chybám, akých sa dopustila Coincheck burza. Zároveň vás chceme upozorniť, aby ste sa takýmto chybám vyhli aj vy.

„Držať 100% svojich kryptomien online je veľmi nerozumné. Neplatí to však len pre inštitúcie, ale aj pre individuálnych investorov.”

Nezáleží pri tom, či máte v kryptomenách 100 eur alebo 1 milión. Musíte mať na pamäti, že pokiaľ držíte kryptomeny na burzách nevlastníte k nim privátny kľúč. Poďme si teda aspoň v skratke pozrieť, kde by ste mali svoje kryptomeny držať, ak chcete zvýšiť bezpečnosť vašich investícií.

Kde kryptomeny uchovávať?

Možností sa ponúka hneď niekoľko. Pokiaľ s nimi chcete aktívne obchodovať, tak burzy sú jednou z možností. Či už Bittrex, Coinbase alebo Binance. Treba však ale dávať veľký pozor na to, že rovnako sú aj najnebezpečnejšie na dlhodobé držanie. Je tomu najmä kvôli podobným útokom, aký sa prihodil Coinchecku.

Ak by ste chceli rýchlu a bezpečnú peňaženku, tak vám odporúčame napríklad Waves Wallet. V článku o nej nájdete všetky potrebné informácie. Avšak, ak by ste chceli svoje kryptomeny držať ešte bezpečnejšie, ponúkajú sa možnosti ako hardware peňaženky Trezor alebo Ledger Nano S.

V prípade týchto peňaženiek však treba povedať, že podporujú iba určitý počet kryptomien. Sú pritom ale výrazne bezpečnejšie, lebo vy vlastníte privátny kľúč ku kryptomenám. Tým pádom, pokiaľ ho nestratíte alebo vám neukradnú celú hardware peňaženku, bude vaša investícia stále v bezpečí.

Záver

Útok na Coincheck však nemusí byť vnímaný iba v negatívnom svetle. Upozorňuje totiž burzy na to, že neustály vývoj bezpečnosti je potrebný. Treba ale pripomenúť, že pokiaľ si vy svoje kryptomeny necháte na burze na dlhšiu dobu, akoby ste hackerov pozývali, aby sa ich zmocnili. Preto, pokiaľ nemusíte, snažte sa mať svoje kryptomeny na hardware alebo papierových peňaženkách.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás sledujte na facebooku.

txbFreedum fighter mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.