Strednodobo som vo svojich analýzach a článkoch varoval pred možnosťou odrazu amerického dolára, čo musí prirodzene trhy s aktívami, ako je zlato, striebro, Bitcoin poslať do korekcie. Už v piatok zlato zareagovalo dosť hlbokým výplachom, čo bolo také prvé väčšie znamenie, že môže dôjsť k dropu aj na BTC. Posilňujúci dolár je teda nepochybne veľkým rizikom, čo môže niektoré trhy dosť poškodiť. Ale v dlhom období je racionálnejšie počítať, že dolár bude oslabovať.

Aktuálna situácia na 3D TF DXY

Kurz dolárového indexu spoľahlivo zareagoval na supportnom pásme, kde je historicky hustý zhluk. Navyše na všetkých vyšších časových rámcoch sú býčie divergencie a preto všetci minimálne pár týždňov očakávali odraz, ktorý akosi nechcel nastúpiť. Americký dolár jednoducho dostával nepríjemné fundamentálne šoky, ktoré ho posielali nižšie a nižšie.

Nuž, čo ide dole, musí raz aj hore. To sa práve deje a pokiaľ nastane prerazenie hornej steny zakresleného patternu, kurz môže expandovať aj niekoľko mesiacov. Vedzte, že niečo také by poslalo Bitcoin, zlato, striebro do veľmi hlbokej a dlhej korekcie. Ale nové fundamentálne dáta môžu s celou situáciou ešte zatočiť. Preto neexistujú žiadne garancie, že sa prostredie nezmení.

Viete aké sú dôvody prepadu ceny Bitcoinu z posledných dní? Testujeme 30 000 $! Vieme, prečo pokračuje prepad Bitcoinu – $2,7 miliardy likvidácií

Aktuálna situácia na 4H TF DXY

Na 4H grafe vidíme oveľa podrobnejšie, že kurz DXY vážne agresívne posilňuje. Trh bol hrozivo prepredaný, teda strmý rast je opodstatnený. Zatiaľ sme v každom prípade ďaleko od hornej steny zakreslenej štruktúry, ale ak momentum zostane podobné, môžeme hranu otestovať za niekoľko dní. Keby došlo k zamietnutiu, čoskoro by drahé kovy a Bitcoin mohli zase nabrať expanzívny smer.

Aktuálna situácia na 4H TF XAU/USD

Na ďalšom grafe chcem len ukázať, ako zareagovalo zlato (striebro padlo tiež). Po breakoute hornej hrany ihneď prišlo k throwbacku, čo je celkom normálne. No po otestovaní hornej steny sa kurz tak trochu nečakane vylial. Takmer 5 % strata iba v priebehu pár hodín, čo je na spotovom trhu so zlatom mohutný pád.

Drahé kovy sú jednoducho veľmi citlivé na akékoľvek makroekonomické fundamenty. A tým myslím aj v pozitívnom slova zmysle. Zlato skoro až parabolicky prvú polovicu roka 2020 expandovalo, čo bolo práve poháňané slabnúcou menou. Nič komplikované v tom vážne nie je. Čím viac budú skrátka FED a americká vláda vo svojej stimulačnej politike agresívne, tým lepšie pre drahé kovy a Bitcoin.

Bitcoin už padol o takmer 10 000 $ – Je to šanca nakupovať?

Na záver

Je hrozne dôležité uvedomovať si doteraz známe konotácie, ktoré majú na trhový vývoj markantný vplyv. Človek predsa nemôže sledovať úplne všetko, pretože to absolútne nie je v jeho silách. Avšak pozorovať fiškálnu a monetárnu politiku je samozrejmosťou. Bez toho na trhoch dlhodobo fungovať nemôžete. Ak ste teda spomínané aspekty ignorovali, napravte svoju chybu.

Mohlo by vás tiež zaujímať:


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance