Dolár posilnil, Bitcoin padá a akcie stúpajú – príde korekcia aj na akciových indexoch?

0

Dnes sme vás informovali, že dolár po dlhšej dobe opäť trochu posilnil a prerazil klesajúcu štruktúru falling vedge. Ide o obratovú formáciu ktorá naznačuje, že v najbližších týždňoch by americká mesa mohla ešte viac posilniť. Trh s kryptomenami a vzácne kovy na to okamžite zareagovali pádom. Bitcoin sa zatiaľ drží v silnom UPtrende, no zlato sa odrazilo od ceny 1960$ za uncu a opäť sa pohybuje v klesajúcom kanáli. Akciové trhy však zatiaľ na posilnenie amerického dolára nereagujú.

Po víkende sa síce otvorili pod open piatkovou cenou, no pokles je to zatiaľ minimálny. Akciové indexy sa pohybujú veľmi blízko pri piatkovom historickom maxime. I keď taká Tesla je už 50$ pod piatkovým maximom čo naznačuje, že ak akcie by mohli začať klesať.

Bitcoin a Tesla ako kanáriky na finančnom trhu

Vždy je niekoľko „kanárikov“ ktoré dopredu varujú pred možným pádom, či prudkým rastom celého akciového trhu. Tesla a Bitcoin sú dva assety, ktoré často plnia túto funkciu a oba začali klesať. Trh s kryptomenami je na prípadný odliv kapitálu o to citlivejší, pretože je malý a má za sebou rekordný rast.

Dôvod odchodu kapitálu je jasný. Je ním práve spomínané posilnenie dolára. US Dollar Currency index v posledných mesiacoch sledujú všetci obchodníci a zaznamenali sme silnú negatívnu koreláciu medzi týmto indexom a ostatnými finančnými trhmi, takže pokles indexov je teraz dosť pravdepodobný.

Prečo vlastne klesá cena Bitcoinu? Tu sú dva hlavné dôvody, prečo sme behom dvoch dní padli o viac než 10 000 $.

Testujeme 30 000 $! Vieme, prečo pokračuje prepad Bitcoinu – $2,7 miliardy likvidácií

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre