V USA chcú zničiť Bitcoin
V USA chcú zničiť Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/Andreanicolini

Otázka regulácií je v USA čoraz častejšie preberanou témou. Ozývajú sa kritici, ktorí dokonca prichádzajú s názormi, že Bitcoin je potrebné zakázať.

Chcú zakázať Bitcoin?

Senátorka Spojených štátov za štát Wyoming Cynthia Lummisová prišla s prekvapivým vyhlásením. Podľa jej názoru môže BTC zachrániť svet pred hroziacim kolapsom. Senátorka verejne vyzýva predstaviteľov vlády USA, aby podnikli zásadné rozhodnutie a akceptovali Bitcoin.

Páči sa mi, že sa Bitcoin nedá zastaviť. Znepokojuje ma náš štátny dlh a inflácia. Najviac to vidím vo svojom meste, kde si ľudia začínajú vyberať medzi tým, či kúpia drahé palivo, aby mohli ísť do práce, alebo nakúpia potraviny. A práve tu nám môže pomôcť Bitcoin,“ uviedla Lummisová.

Medzi poprednými politickými predstaviteľmi v USA nenájdeme príliš veľa zástancov kryptomien a najmä Bitcoinu. O to viac je postoj senátorky Lummisovej prekvapivý. Pred nedávnom dokonca predstavila návrh regulácie kryptomien, ktorého cieľom je raz a navždy ukončiť túto problematiku.

Prečítaj si tiež: Blíži sa udalosť, ktorá zamáva trhom! Šanca, že Bitcoin klesne, je vysoká

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Situácia okolo kryptomien sa v USA každým dňom vyostruje. Lummisová navrhla, aby boli vedúci predstavitelia dôkladnejšie informovaní o kvalitách blockchainovej technológie, ktorú so sebou Bitcoin prináša. Ak bude niekto na BTC útočiť, Lummisová je ochotná ho brániť.

Osobne verím, že nám Bitcoin prinesie inovácie. Je potrebné predstaviť regulačný rámec, ktorý nám poskytne ochranu pred americkým Senátom či Snemovňou reprezentantov, ktorí chcú Bitcoin zničiť. Obávam sa, že máme v našej krajine jednotlivcov, ktorí sú odhodlaní naďalej ničiť našu ekonomiku. Ale my to zvládneme,“ uviedla senátorka za Wyoming.

Najbližšie mesiace ukážu, akým smerom sa regulácia v USA pohne a do akej miery bude mať dosah na globálny stav kryptomien.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance