Blíži sa udalosť, ktorá zamáva trhom! Šanca, že Bitcoin klesne, je vysoká

Novinky Bitcoin pred dôležitou udalosťou
Bitcoin pred dôležitou udalosťou. Zdroj: Shutterstock.com/Jin Odin
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin má pred sebou dôležitý moment, ktorý môže výrazne zamávať celým kryptomenovým trhom. Piatok totiž nastane exspirácia opcií v celkovej hodnote 2,2 miliardy dolárov.

Bitcoin pred dôležitým momentom

Investori očakávajú nárast volatility, ktorý bude spôsobený exspiráciou septembrových opcií v celkovej hodnote 2,2 miliardy dolárov. Obavy narastajú najmä v prípade aktuálnej ceny Bitcoinu, ktorá sa v čase písania tohto článku pohybovala na úrovni 19 578 dolárov. Najsilnejšia kryptomena sa tak stále nachádza na dôležitom supporte, ktorý bude v piatok čeliť tlaku.

Hlavný dôvod, prečo je exspirácia opcií taká dôležitá, je prekvapivý. Spája sa totiž s neočakávanou intervenciou Spojeného kráľovstva na trhu s dlhopismi. Bank of England totiž oznámila, že bude nakupovať dlhopisy s dlhšou platnosťou.

Ak by dysfunkcia na tomto trhu pokračovala alebo sa zhoršila, vzniklo by podstatné riziko pre finančnú stabilitu Spojeného kráľovstva,” uvádza sa v oficiálnom vyhlásení Bank of England.

BTC/USD

BTC/USD 30m TF. Zdroj: TradingView

Tento krok však môže zasiahnuť príjmy veľkých spoločností. Podľa agentúry Bloomberg sa spoločnosť Apple rozhodla pozastaviť plány pre zvýšenie výroby. Podobný krok zrealizoval aj najväčší maloobchodný predajca Amazon, ktorý zastavil plány pre otvorenie 42 nových prevádzok.

Prečítaj si tiež: R. Kiyosaki opäť straší: „Koniec falošných peňazí je blízko, tieto aktíva treba sledovať”

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Nákupcovia vs. predajcovia

Piatková exspirácia opcií môže nielenže zamávať trhom, ale aj odhaliť ďalší cenový vývoj Bitcoinu. Kto bude v lepšej pozícii je stále nejasné, no podľa zverejnených údajov sa väčšie šance prikladajú predajcom. Celkovo bolo len 15 % nákupných opcií umiestnených na cene 21 000 dolárov.

Stav opcií Bitcoinu

Stav opcií Bitcoinu. Zdroj: Coinglass.com

Ak by sa cena BTC 30. septembra o 10:00 SEČ nachádzala pod úrovňou 20 000 dolárov, bude k dispozícii 37 miliónov dolárov v nákupných opciách. Predajcovia by si tak dokázali pripísať zisk v celkovej hodnote až 350 miliónov dolárov.

4 najpravdepodobnejšie scenáre:

  • Cena BTC 18 000 až 19 000 dolárov: Víťazstvo predajcov o 350 miliónov dolárov.
  • Cena BTC 19 000 až 20 000 dolárov: Víťazstvo predajcov o 270 miliónov dolárov.
  • Cena BTC 20 000 až 21 000 dolárov: Víťazstvo predajcov o 135 miliónov dolárov.
  • Cena BTC 21 000 až 22 000 dolárov: 10 100 nákupných opcií vs. 11 300 predajných opcií. Výsledok by tak bol veľmi tesný a zisky by si obe strany podelili v približne rovnakom pomere.

Misky váh sú zatiaľ naklonené na stranu predajcov. Tomuto faktu nahráva aj nedávne vyhlásenie FED-u, ktorý vyzval na prísnu reguláciu kryptomien. Prekvapivo naliehavú výzvu FED zdôvodnil prítomnosťou štrukturálnych problémov a nedostatočnej transparentnosti. Ak nenastane tlak zo strany nákupcov, je vysoko pravdepodobné, že sa cena Bitcoinu prepadne.

Čítaj ďalej: Táto kryptomena pritiahla pozornosť veľkých investorov. Aké sú dôvody?