Digix DAO - nové tokeny kryté zlatom na obzore.
Digix DAO - nové tokeny kryté zlatom na obzore. Zdroj: shutterstock.com/AkifCUBUK

V najbližších dňoch sa očakáva, že sa dostanú na burzu nové DGX tokeny spoločnosti Digix DAO, ktoré sú kryte 10 kilami zlata.

Dlho očakávané „vydanie“ zlatom krytých tokenov sa stalo skutočnosťou. Napriek nepochybne zaujímavej správe sa cena pôvodnej kryptomeny (DGD) tejto spoločnosti príliš nezmenila. V priebehu posledných dní sa stále pohybuje okolo 210 dolárov (v čase písania článku je aktuálna cena 214 dolárov za 1 DGD token).

10.000 tokenov – 10 kíl zlata

V počiatočnej fáze testovania tohto typu krytia vydala spoločnosť prvých 100 tokenov, aby následne ustálila ich počet na čísle 10.000. Cieľom tvorcov je v porovnaní s ostatnými kryptomenami dosiahnuť pre DGX tokeny menšiu volatilitu. Práve to bol hlavný dôvod, prečo sa táto Singapurská spoločnosť rozhodla kryť svoj digitálnu menu zlatom. Predpokladom však samozrejme je, že cena žltého kovu bude viac menej stabilná a odolná voči markantnejším cenovým výkyvom.

Mohlo by vas zaujímať: Základný prehľad algoritmov, na ktorých stoja kryptomeny

Spoločnosť Digix DAO uvádza:

“Naše DGX tokeny sú kryte 99,99% zlomkovým zlatom, verifikovaným London Bullion Market Association (LBMA), pričom je zachovaný pomer na báze 1: 1, kde 1 token je kryty 1 gramom zlata. Zlato, ktoré slúži na tento účel, je bezpečne uložené v partnerskom trezore spoločnosti Digix, ktorý sa nachádza v Singapure“.

Pri súčasných cenách zlata, kedy má 1 kilogram tohto kovu cenu 43.733 dolárov, respektíve približne 6 Bitcoinov by to znamenalo, že cena DGX tokenu by sa mala pohybovať niekde okolo 4.30 dolára za jeden token.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Dostane sa DGX na Binance?

Podľa niektorých informácií by DGX token, rovnako ako pôvodný DGD, mal byť zalistovaný na burze Binance. V tejto chvíli ho je možné obchodovať iba na Digix DAO marketplace platforme, na ktorú je však rovnako potrebná registrácia a následná verifikácia v rámci KYC (know your customer) pravidiel.

Záver

Singapurská spoločnosť Digix DAO prišla so zaujímavou myšlienkou, ktorá v podstate vychádza zo základného princípu na akom bol kedysi postavený peňažný systém. Kombinuje tak výhody digitálnej meny spolu s prvkami krytia, ktoré sa bohužiaľ v klasickom fiat spektre vyskytuje čoraz menej. Uvidíme, či tento krok prinesie pre DGX požadovanú cenovú stabilitu a zároveň pozdvihne povedomie o tejto spoločnosti.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance