Aktuálne: Veľký kryptomenový fond končí – Zničil ho pád burzy FTX

Novinky Kryptomenový fond skončil
Kryptomenový fond skončil. Zdroj: shutterstock.com/Casezy idea/Maurice NORBERT
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Až polovičku svojich aktív stratili po krachu FTX. Takúto smolu mal minulý rok hedžový fond Galois Capital. Vypomstilo sa mu spoliehanie sa na tretiu stranu. Fond, ako uvádza portál news.bitcoin, riešil mimoburzové obchodovanie a algoritmickú tvorbu trhu. Po krachu FTX ich projekt už nie je udržateľný a boli donútení ukončiť pôsobenie.

Domino efekt krachov pokračuje

Galois Capital je ďalší kryptomenový projekt, ktorý neprežil kryptomenovú zimu a do nového rastúceho trendu, ktorý sa podľa analýz očakáva, už tento rok nebude vo svojich službách pokračovať. Podobný scenár mala ešte týždeň po krachu FTX, ako sme informovali, burza BlockFi.

Klienti fondu dostanú 90 % zvyšných prostriedkov, ktorými platforma disponuje. 10 % sa dočasne uzamkne do konca rokovaní s veriteľmi. Celkovo sa tak klienti dostanú iba ku približne 50 % ich vkladov. Na zvyšok sa môže čakať niekoľko rokov, kým burza FTX prejde fázou likvidácie.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Kryptomenový fond nie je v problémoch ako jediný

Špekuluje sa aj o konci platformy Genesis, na ktorú si dokonca posvietili americkí regulátori. O problémoch sme informovali už skôr: Investori zbystrite – ďalšia známa kryptomenová firma ohlasuje bankrot.

Genesis už mala v minulosti problémy, keďže prišla o peniaze v skrachovanej burze FTX a Three Arrows Capital. Spoločnosť sa zatiaľ s veriteľmi po rokovaniach nedohodla a pravdepodobne hrozí scenár vyhlásenia bankrotu.

Za posledný rok pád 2 kryptomených platforiem, Luna, respektíve stablecoinu UST a FTX, mali za následok domino efekt. Celkovo skrachovalo niekoľko desiatok spoločností, kde investori prišli o miliardy dolárov.

Prečítaj si aj: Pozor! Vaša kryptomenová peňaženka môže byť pod útokom – Čo robiť?

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.