Zakladateľ burzy FTX v problémoch
Zakladateľ burzy FTX v problémoch. Zdroj: Shutterstock.com/Poetra.RH

Zakladateľ skrachovanej burzy FTX Sam Bankman-Fried sa dostal do vážnych problémov. Bude čeliť hromadnej žalobe investorov, ktorí spolu prišli o viac ako 11 miliárd dolárov.

Žaloba

Poškodení investori burzy FTX podali formálnu žalobu za straty v hodnote viac ako 11 miliárd dolárov. Túto informáciu priniesla agentúra Reuters. V problémoch sa ocitli aj hviezdy svetového formátu, ako basketbaloví hráči Stephen Curry, Shaquill O´Neill, či hráč americké futbalu Tom Brady. Menovaný bol aj klub v NBA Golden State Warriors.

Podvodná schéma FTX bola navrhnutá tak, aby využila neskúsených investorov z celej krajiny, ktorí na svoje investície využívajú mobilné aplikácie. V dôsledku toho americkí spotrebitelia spoločne utrpeli škody vo výške viac ako 11 miliárd dolárov,“ uvádza sa v žalobe.

Prečítaj si tiež: Edward Snowden: „Očakával som, že po takých zlých správach Bitcoin padne na 10 000 dolárov. Nestalo sa tak a to je pozitívne“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bude nasledovať väzenie?

Okrem žaloby hrozí Samovi Bankmanovi-Friedovi aj omnoho hrozivejší scenár, a to väzenie. Za spreneveru finančných prostriedkov klientov ho žalujú americkí rizikoví kapitalisti. V prípade dokázania viny hrozí zakladateľovi FTX niekoľko rokov vo väzení.

Globálna právnická firma Rosen Law Firm dokonca uviedla, že investori majú nárok na odškodnenie, a to vďaka tomu, že si zakúpili natívny token FTT. Bude naozaj zaujímavé sledovať, ako sa celý tento problém vyrieši. Investori však očakávajú ďalšie veľké problémy pridružených spoločností.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance