Analýza na mincu Ethereum
Analýza na mincu Ethereum

Negatívne správy z Číny spustili ďalší prepad na trhu. Bitcoin neudržal support a smeruje na 30 000 USD, kde budeme mať opäť po takmer mesiaci možnosť sledovať, ako zareaguje na dotyk aktuálne najsilnejšieho supportu na grafe. V dnešnej analýze sa pozrieme na mincu Ethereum.

Bitcoin okrem toho počas včerajšieho dňa vypadol z triangla a smeruje pomerne rýchlo dole. Ďalšia zastávka by mala byť práve na vyššie spomenutom supporte na hladine 30 000 USD. Je síce pravda, že ani tento level nemusí udržať. Je však málo pravdepodobné, že nakoniec bude po prípadnom break out pohybe pokračovať v ďalšom poklese napríklad až na 25 000 USD.

Viac o Bitcoine sa dočítate v tejto analýze: Analýza BTC – čaká nás volatilita. Skončí sideway štruktúra?

Analýza na Ethereum – Support zatiaľ drží

Analýza ETH/USD - Support odolal, zdroj: tradingview.com
Analýza ETH/USD – Support odolal, zdroj: tradingview.com

Ethereum sa včera dotklo dôležitého supportu na leveli 1 850 USD. Dneska to zatiaľ vyzerá tak, že príde znovu otestovanie tejto zóny. Pokiaľ však support nebude zlomený, tak Ethereum bude stále v bullish zóne, v ktorej hocikedy sa môže začať nový up trend. Respektíve rast napríklad na nové ATH. Tým, že konsolidácia je tu už pomerne dlho, tak môžeme očakávať skoré rozhodnutie a pohyb jedným smerom. Samozrejme aj pokles môže prísť. Síce prepadu dávam malú pravdepodobnosť. Ale ak by Ethereum spadlo pod support, tak potom sa môžeme znovu nachystať na veľký pokles napríklad aj o 30 %. Veľmi často sa toto stávalo aj pri konsolidácii na dne, kedy všetko už vyzeralo, že trh sa postupne začína otáčať.

V našej VIP skupine pre teba každý deň analyzujeme desiatky grafov. S nami môžeš naživo obchodovať na základe signálov a počas nudného obdobia na trhu sledovať našich 200 video návodov na obchodovanie, ktoré sú v rámci členstva zdarma.

Na 1 H grafe stále v bezpečnej zóne

Analýza na Ethereum - Menší TF, zdroj: tradingview.com
Analýza na Ethereum – Menší TF, zdroj: tradingview.com

Na 1H grafe rovnako môžeme sledovať, že Ethereum ide do veľmi silnej supportnej zóny, kde by mal nastať minimálne lokálny odraz. Ak teda nie spomínaný začiatok bullish trendu. Osobne by som ešte nešiel do obchodu a počkal práve na prípadný dotyk levelu 1 850 USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.