Ethereum

Pripravovaná aktualizácia Ethereum London, ktorá obsahuje vysoko očakávaný zlepšovací návrh EIP 1559, bola nasadená do testovacej siete Ropsten.

Po uvedení technológie na Ropsten 24. júna, sa teraz očakáva, že London bude postupovať na ďalších testovacích sieťach Goerli, Rinkeby a Kovan v zhruba týždenných intervaloch. Komunita Etherea následne bude očakávať nasadenie na mainnet.

Nová aktualizácia spáli transakčné poplatky. Podľa sledovacej webovej stránky Watch the Burn, bolo za deň od nasadenia London na Ropstene spálených zhruba 88 500 testovacích ETH v nominálnej hodnote 177,6 milióna dolárov.

Čítajte tiež – Salvádor rozdá každému občanovi Bitcoin – v akej hodnote?

Vysoká miera spaľovania Éteru na Ropstene vyvolala opätovnú diskusiu o tom, či EIP-1559 nespôsobí, že Ethereum bude deflačné. To by nastalo ak by bolo zničených viac ETH, než sa dostane do obehu.

EIP-1559 však nie je jediným upgradom, na ktorý sa komunita teší. David Mihal z CryptoFees opísal EIP-3074 ako „riešenie jedného z najviac prehliadaných bezpečnostných problémov spoločnosti Ethereum“.

Agregátor krypto dát ,CryptoQuant, navyše zistil, že do staking kontraktu Eth2 bolo v rovnakom čase ako pri spustení na testnete, vložených 100 000 ETH v hodnote zhruba 200 miliónov dolárov.

CryptoQuant tiež poznamenal, že viac ako 5% ponuky ETH je v súčasnosti zablokovaných v stakingu v hodnote približne 11,75 miliárd dolárov.

Ethereum “London” hardkfork bude spustený na testnetoch 24. júna

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance