Bitcoin

Bitcoin zaznamenal za posledné hodiny na burze BitFinex výrazný krach medveďov, ktorý by mohol naznačovať prudký nárast spotovej ceny BTC. Množstvo margin shortov pokleslo o 25%. Tento nečakaný jav sa dá zjednodušene vysvetliť. Traderi majú na burze Bitfinex možnosť uzatvoriť stávky na short obchody pre pár BTC/USD. Počet týchto margin pozícií môžeme vidieť na grafe BTC/USD SHORTS. V konečnom dôsledku teda evidujeme výrazný pokles medvedích short pozícií.

BTC/USD SHORTS. Zdroj: TradingView
BTC/USD SHORTS. Zdroj: TradingView

Chceli by ste aj vy vytvárať kvalitné analýzy a následne z nich profitovať? Nestrácajte čas a pridajte sa do našej VIP skupiny, kde sa dozviete všetko podstatné. Analýzy grafov altcoinov a Bitcoinu, množstvo trhových updatov a názory profesionálnych obchodníkov nájdeš priamo tu.

Môžeme očakávať prudký nárast ceny BTC?

Veľmi populárny trader Scott Melker tvrdí, že masívny pokles medvedích pozícií na Bitfinexe bude znamenať nárast spotovej ceny Bitcoinu. Podľa Melkera sa v najbližších hodinách dočkáme býčieho útoku.

Prečítajte si tiež: ANALÝZA – Bitcoin (BTC) v tieni rekordnej inflácie?

StormGain

Podobné udalosti sa udiali aj v minulosti. Konkrétna situácia nastala v decembri 2020, kedy sa shortové pozície na Bitfinexe vydali medveďou cestou, čo malo za následok nárast spotových cien Bitcoinu. Predpokladá sa teda, že ďalší pokles nehrozí. Niet sa čoho obávať keďže Bitcoin disponuje veľmi silným supportom od býkov na úrovni 30 000 USD.

Nedávna korelácia medzi spotovými cenami Bitcoinu a jeho maržovými short pozíciami na Bitfinexe. Zdroj: TradingView
Nedávna korelácia medzi spotovými cenami Bitcoinu a jeho maržovými short pozíciami na Bitfinexe. Zdroj: TradingView

Vplyv Grayscale fondu je jasný

Výraznou negatívnou udalosťou pre Bitcoin je aj odblokovanie šesť mesačných akcií v hodnote 16 000 BTC. Stratégovia JPMorgan na čele s Nikolaosom Panigirtzoglouaom už v júni varovali spoločnosť, že masívne odblokovanie na Grayscale môže rozbehnúť ďalší veľký výpredaj. Ku tejto predikcií sa pridal aj populárny trader Willy Woo, ktorý v podstate zopakoval obavy a následne skonštatoval, že po udalosti na Grayscale býva tendenciou, že sa investori zamerajú na výpredaj.

Môže vás zaujímať: Čo prinesie odblokovanie akcií Grayscale Bitcoin Trust? Máme sa obávať ďalšieho pádu?

„Investori majú omnoho väčšiu motiváciu kúpiť si akcie GBTC ako samotný BTC. To odvádza časť nákupných tlakov na spotových trhoch BTC. A tento fakt má medvedí charakter.“

Bitcoin sa drží na supporte

Medvedie obdobie bolo aspoň z časti pozastavené poklesom pozícií na Bitfinexe. Na grafe BTC sa aktuálne vytvorila potencionálna inverzná formácia, ktorá naznačuje, že po prepade na 31 000 USD sa Bitcoin posunie ešte hlbšie až na úroveň 20 000 USD. To je jeden scenár, ktorý môže nastať.

Inverzný pattern na BTC/USD. Zdroj: TradingView
Inverzný pattern na BTC/USD. Zdroj: TradingView

Trader Willy Woo predpokladá iný scenár, ktorý sa opiera o fundamenty, ktoré naznačujú nábeh na býčiu vlnu.

„Očakávam, že sa cena v nadchádzajúcich týždňoch vymaní z medvedieho pásma, po ktorom bude nasledovať rast na 50 až 60 000 USD.“

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.