Svet už nejakú dobu hľadá alternatívy k tradičnému bankovému systému, o ktorom mnohí myslia, že je plný chýb a problémov. Výsledkom sú Bitcoin, Litecoin a ostatné kryptomeny či niekoľko kvalitných a užitočných blockchainových platforiem, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri zavádzaní nových foriem obchodovania s novodobými aktívami.
Dnes si povieme niečo o druhej kryptomene, o Litecoine (LTC). „Digitálne striebro” je jednou z najstarších kryptomien, aktívom, ktoré je na čele finančnej revolúcie.
Litecoin je jednou z najpopulárnejších a najstarších kryptomien na svete a pre mnohých by mohol byť jednou z alternatívnych platobných možností. Používatelia kryptomien môžu využívať Litecoin na globálne transakcie, pretože je to jednoduché, lacné a rýchle.
Mohlo by ťa zaujímať: Čo si myslí Vitalik Buterin o Muskovom prevzatí Twitteru?
Čo je Litecoin?
Litecoin, ktorý vyšiel na svetlo sveta v roku 2011, bol jednym z mála vynálezov, ktoré sa objavili ako alternatíva k otcovi kryptomien – BTC. Napriek zdieľaniu určitých podobných vlastností s Bitcoinom má Litecoin svoj vlastný súbor jedinečných atribútov. Zatiaľ čo rast Bitcoinu neustále raketovo stúpal, Litecoin mal a stále má pomalšie tempo. Od roku 2019 však adopcia Litecoinu dosiahla novú úroveň a posledné dni kryptomena dokonca dosiahla najvyšší počet denných transakcií za 11 mesiacov.
V priebehu rokov digitálne striebro neustále konkurovalo digitálnemu zlatu, pokiaľ sa rozprávame o rýchlosti transakcií a záujmu používateľov. Výsledkom teda je, že mnohé platformy a e-obchody v súčasnosti podporujú LTC. Široká akceptácia Litecoinu navyše znamená, že mnohé platformy ho už akceptujú ako platobný prostriedok, pomimo fiat peňazí.
Transakčných výhod používania Litecoinu je hneď niekoľko. Kryptomena si kladie za cieľ rýchlosť potvrdenia transakcií, aby sa umožnilo viac transakcií za sekundu. Okrem toho jej kryptografické funkcie zvyšujú efektivitu siete a umožňujú rýchlejšie generovanie blokov. Ďalším benefitom sú takmer nulové poplatky, čo znamená, že používateľov nebudú trápiť prehnané poplatky za transakcie, ako to býva v prípade centralizovaných bánk alebo iných spoločností, ktoré ponúkajú globálne peňažné prevody.
Čo sa súčasného stavu týka, Litecoin sa v čase písania tohto článku obchoduje na úrovni 106 USD, po menšom prepade z nedele na pondelok. V rebríčku všetkých kryptomien sa nachádza na 21. mieste a trhová kapitalizácia je 7,5 miliárd USD.
Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.
Litecoin ft. VISA
Developeri digitálneho striebra ešte viac uľahčujú používanie svojho reťazca s debetnou kartou v spolupráci s VISA. Tá umožňuje používateľom minúť hodnotu ich kryptomien v regiónoch, ktoré akceptujú tieto kreditné karty. Používatelia môžu svoje kryptomeny použiť v reálnom svete prostredníctvom karty a majú kontrolu nad svojimi prostriedkami. Okrem toho karty ponúkajú svojim držiteľom niekoľko výhod. Využívanie je takisto jednoduché, registrácia prebieha bezplatne a v priebehu niekoľkých minút.
Držitelia kariet môžu pristupovať k zostatku na svojom účte prostredníctvom svojho ovládacieho panela a prezerať si svoju finančné prostriedky a svoj „budget”. Litecoin aktualizuje zostatok používateľa v reálnom čase po každej transakcii. Karta ponúka aj možnosť vkladať a spravovať transakcie. Používatelia majú prístup k všetkým dostupným možnostiam vkladu finančných prostriedkov. To zahŕňa zobrazenie ich vkladových adries pre ktorúkoľvek z kryptomien, ktoré môžu použiť na vklady.
Okrem toho, používatelia po celom svete môžu používať LTC ako transakciu na akejkoľvek obchodnej stránke, ktorá akceptuje a používa VISA ako platobnú bránu. Maloobchodníci, e-shopy, reštaurácie, digitálne služby a ďalšie sú príkladmi takýchto podnikov. V dôsledku toho môžu držitelia LTC využiť svoje karty na každodenné digitálne transakcie.
Karta si neúčtuje žiadne transakčné poplatky
Debetná karta prevedie kryptomeny na USD, alebo inú akceptovanú fiat menu v reálnom čase a nebudú sa účtovať žiadne poplatky za transakcie ani vklad. Poplatky sú teda zanedbateľné, keďže držiteľom karty bude za používanie karty účtovaný mesačný poplatok 5 USD. Platforma však odpustí poplatky, ak držitelia týchto kariet minú viac ako 750 USD mesačne. Karta sa dodáva vo virtuálnom, plastovom či kovovom formáte, ako to má napríklad Revolut. K dispozícii je taktiež non-stop zákaznícky servis.
A ako vnímate „digitálne striebro” vy?