Litecoin za 1000 dolárov?
Litecoin za 1000 dolárov? ,zdroj: www.shutterstock.com/BluePlanetStudio

Dnes vám prinášame predikciu, kam by sa podľa expertov a analytikov mohlo „digitálne striebro“ potenciálne dostať. Dostane sa jedného dňa Litecoin na 1000 USD?

Pre zopakovanie, Litecoin (LTC) je kryptomena, ktorú založil Charlie Lee v októbri 2011. Používa ju ako platobný prostriedok viac ako 2 000 obchodníkov po celom svete pre nízke transakčné poplatky a rýchlosť transakcií. Nákladová efektívnosť LTC z neho robí skvelý alternatívny spôsob platby v rozvojových krajinách, kde sa berú do úvahy náklady.

Predikcia ceny LTC na nasledujúce roky

Očakáva sa, že cena LTC bude v prvom štvrťroku v rozmedzí 110 až 123 dolárov (momentálna cena je 119 USD). V druhom štvrťroku sa očakáva, že jeho cenové rozpätie stúpne aspoň na 150 dolárov. Do konca tretieho štvrťroka by sa mohla cena LTC pohybovať medzi 140 až 200 $. Toto cenové rozpätie by mohlo ísť s nami do ďalšieho roku.

Mohlo by ťa zaujímať: Tento región zaznamenal nárast používateľov kryptomien takmer o 2 500 %!

Nasledujúci rok by sa Litecoin mohol pohybovať už v rozmedzí 210 až 233 dolárov. V druhom štvrťroku sa očakáva, že jeho cenové rozpätie stúpne na 250 dolárov a do konca posledného štvrťroka by sa LTC mohlo obchodovať okolo 300 USD.

Rok 2024 by sa mohol začať na úrovni 310 až 333 dolárov. Koncom roka by mohol vyrásť ešte o sto dolárov a obchodovať sa okolo 400 USD, kde by útočil na svoje all time high, ktoré dosiahol dvakrát na veľmi podobnej úrovni, a to cca 415 USD. Naposledy bol na takej úrovni v máji 2021.

V rokoch 2025 až 2026 by sa mohla cena Litecoinu vyšplhať na nevídané úrovne. Hovorí sa minimálne o 600 dolároch. Najväčší optimisti to vidia tak, že koncom roka 2026 by sa LTC mohol obchodovať okolo 1000 USD.

V CoinQuora veria, že cena Litecoinu by mohla v rokoch 2026 dosiahnuť aj 1 500 dolárov. Tieto predikcie sa však, samozrejme, nemusia splniť, a skutočnú hodnotu nám ukáže, ako vždy, čas.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Litecoin je stále jednou z najznámejších kryptomien

Litecoin Card bola spustená pred niekoľkými mesiacmi, aby umožnila litecoinovej komunite ľahko previesť svoje prostriedky na fiat. Toto spustenie umožnilo ďalším investorom, ktorí by mohli potrebovať previesť rôzne kryptomeny na fiat, aby prešli k používaniu LTC z dôvodu nízkych poplatkov za transakcie v rámci blockchainu.

Ako sme už spomínali, poslednú dobu rastie prijatie kryptomien a tokenov určených najmä na ochranu osobných údajov, alebo jednoducho na anonymitu. Nedávny upgrade Litecoinu na „Mimblewimble kladie veľký dôraz na zastupiteľnosť a vysokú škálovateľnosť, čo sú dôležité funkcie, ktoré v súčasnosti v mnohých blockchainoch chýbajú.

Litecoin (LTC) je kryptomena, ktorá má otvorený zdroj a bola navrhnutá tak, aby poskytovala rýchle, bezpečné a lacné platby využitím jedinečných vlastností technológie blockchain.

Litecoinový protokol sa líši od bitcoinového protokolu, pokiaľ ide o použitý hashovací algoritmus, blokové transakcie a niekoľko ďalších faktorov. Litecoin uzatvára blok len za 2,5 minúty za nízke transakčné poplatky. To ho robí slušnou alternatívou BTC.

Čítaj ďalej: „Meme aktíva“ – 2021 znamenal veľký ošiaľ, 2022 ukazuje presný opak! A majú vôbec ešte budúcnosť?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance