[SPRÁVY] Bug hunter zarobil 120 000 USD za jediný týždeň – BTC viac ako 170 dní bez ATH…

Novinky Ako sa mu podarilo zarobiť 120-tisic dolárov?
Ako sa mu podarilo zarobiť 120-tisic dolárov? Zdroj: Shutterstock.com/Svetlana Lukienko
BITmarkets BITmarkets

Bug hunter zarobil 120 000 USD za jediný týždeň – BTC viac ako 170 dní bez ATH – EOS mainnet možno už zajtra – 5 kryptomien pod 51% útokom počas mája – Binance pridáva nové coiny – Huobi Group investuje 20 miliónov Huobi tokenov za 100 miliónov USD do vývoja verejného blockchainu – Švajčiarská banka otvára účty  kryptofirmám – Baidu má hernú aplikáciu na blockchaine – Hydro-Quebec zastavil prijímanie žiadostí o elektrinu na mining – Bitmain Technologies zvažuje IPO – Coinmint chce otvoriť 435 megawattovú farmu na ťažbu – Komisar CFTC prehlásil, že virtuálne meny sa stanú súčasťou ekonomík všetkých krajín 

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Správa dňa

Guido Vranken, ktorý sa živí ako tzv. bug hunter objavil počas jedného týždňa 12 problémov v software EOS a tak zarobil USD 120 000 vďaka programu odmien za každú nájdenú chybu, ktorý beží na platforme HackerOne. EOS tým bol jeho prácou taký nadšený, že mu údajne ponúkol prácu priamo pre EOS. CCN.com (v EN)

Kryptomeny a ICO

Bitcoin sa viac než 170 dní nedostal na nový cenový rekord, nové ATH. Cena Bitcoinu sa v súčasnosti pohybuje okolo USD 7,500 a zdá sa, že sa jej nedarí preraziť hodnotu 8,000. Cryptovest.com (v EN)

Spustenie mainnetu EOS sa pretiahlo o ďalší deň testov a diskusií, ale už sa snáď chýli ku zdarnému koncu. EOS New York publikoval na Twitteri informáciu, že nasledujúca schôdzka počas 9.5. by už mohla znamenať zelenú. Cryptovest.com (v EN)

Najmenej päť kryptomien bolo nedávno zasiahnutých 51% útokom, ktorý býval predtým viac teoretický než reálny. To sa ale minulý mesiac zmenilo. Útočníci už sú schopní nazhromaždiť dostatok výpočtovej síly na to, aby kompromitovali menšie siete, zmenili usporiadanie transakcií a odcudzili tak milióny dolárov v ekvivalente bankovej lúpeže. Coindesk.com (v EN)

Taktiež by vás mohlo zaujímať: Kryptomeny s rizikom 51% útoku

Burzy

Portfólio kryptoburzy Binance rastie a nové coiny sú pridávané takmer každý deň. Najnovšie dva pridané coiny, Streamr (DATA) a Enjin Coin (ENJ) začali okamžite rásť. S poslednými dvomi prídavkami je na Binance už 349 kryptomien. Cryptovest.com (v EN)

Huobi Group investuje 20 miliónov Huobi tokenov, v cene 100 miliónov USD do programu na vývoj svojho verejného blockchainu, nazvaného Huobi Chain Superhero Championship Program. Cryptovest.com (v EN)

Mohlo by vás taktiež zaujímať: Marketcap môže už čoskoro dosiahnuť 1 billión USD – Huobi HB10

Biznis

Jedna z najstarších švajčiarskych bánk, Hypothekarbank Lenzburg, oznámila, že bude akceptovať ako klientov i firmy, zaoberajúce sa kryptomenami a bude im otvárať účty, čo je niečo, čo väčšina veľkých bánk striktne odmieta. Bitcoin.com (v EN)

Čínsky obrovský vyhľadávač Baidu oznámil, že vydáva blockchainovú hernú aplikáciu len pár dní potom, čo oznámil vlastnú blockchainovú platformu SuperChain. Aplikácia Du Yuzhou – čo znamená “Vesmír” – predstavuje cestovanie vesmírom, kde užívatelia majú za úlohu na ceste vesmírom získavať “elementy” pre budovanie vlastných planét. Coindesk.com (v EN)

O téme sme taktiež písali: Baidu konkuruje Cryptokitties

Hlavný kanadský poskytovateľ elektriny Hydro-Québec dočasne zastaví spracovanie žiadostí od krypto ťažiarov, aby splnila svoje záväzky pre dodávky energie do celej provincie. Cointelegraph.com (v EN)

Bitmain Technologies Ltd., najväčší svetový výrobca ťažiarskych čipov, naznačil možnosť, že by firma usporiadala počiatočnú verejnú ponuku akcií (IPO). To by prinútilo Bitmain, aby odhalil viac o svojich plánoch a finančnej situácii. News.btc.com (v EN)

Coinmint potvrdil, že bude pokračovať v navrhovanom pláne otvoriť ťažobné zariadenie pre kryptomeny v opustenej továrni v Massene v New Yorku. Spoločnosť uviedla, že využije 435-megawattovú továreň a vytvorí tak najväčšiu ťažobnú farmu na svete. Bitcoinmagazine.com (v EN)


Regulácie

Komisár z americkej CFTC Rostin Behnam nedávno predpovedal, že “virtuálne meny […] sa stanú súčasťou ekonomických systémov všetkých krajín.” Komisár CFTC predpovedal, že kryptomeny budú mať transformačnú rolu pri poskytovaní finančných služieb obyvateľom bez prístupu k bankám a pri podkopávaní korupcie prostredníctvom zvýšenia finančnej transparentnosti. Bitcoin.com (v EN)

Naše najnovšie video: 

 

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazín napísala Denisa F.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI