Akciové trhy korelujú s kryptomenami
Akciové trhy korelujú s kryptomenami. Zdroj: Shutterstock.com/wutzkohphoto/Coyz0

Rok 2022 nebol príliš priaznivý ani pre akciové trhy, do ktorých patria aj niektoré kryptomenové spoločnosti. Po pádoch sa však môže javiť, že teraz je ideálna príležitosť na nákup. Kryptomenový portál U.today sa zaoberá otázkou, či sa oplatí práve teraz investovať do akcií kryptomenových spoločností ako Coinbase či MicroStrategy.

Akciové trhy núkajú rôzne príležitosti

Americká kryptomenová burza Coinbase patrí k jednej z mála spoločností vo svete kryptomien, ktoré sa obchodujú na akciovom trhu. V minulom roku prežila firma náročné obdobie, ktoré bolo odzrkadlením negatívnych udalostí vo svete. Ak sa pozrieme na dlhodobý graf akcií COIN, nevyzerá príliš pozitívne. Od začiatku roka 2023 však môžeme sledovať určité známky zotavenia.

Za necelých 6 dní dosiahli akcie tejto americkej burzy obdivuhodný zisk viac ako 37 %. Ide o najväčší rast akcií za posledných 12 mesiacov.

Graf: Coinbase US (COIN). 1D.
Graf: Coinbase US (COIN). 1D. Zdroj: Tradingeconomics

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Aj v tomto prípade je to zrejme dôsledok mierneho zotavenia Bitcoinu, ktorý sa ešte 19. decembra dokázal odraziť od hranice 16 300 dolárov. Od tohto momentu vzrástol o viac ako 6,5 %. Aktuálne sa obchoduje na úrovni 17 405 dolárov, čo predstavuje dôležitú rezistenčnú oblasť. Burza Coinbase je prakticky v celom svojom objeme závislá práve od situácie na trhu s kryptomenami. Súčasný stav sa prejavil aj na dennom objeme obchodov, ktorý vzrástol o masívnych 39 % s hodnotou viac ako 1,93 miliardy dolárov.

Prečítaj si tiež: Legendárny investor varuje – zbavte sa kryptomien, kým je čas. SEC väčšinu z nich zlikviduje

Ďalšou populárnou kryptomenovou spoločnosťou, ktorá sa obchoduje na akciovom trhu, je MicroStrategy. Keďže táto spoločnosť nie je úplne závislá na kryptomenách, stav akcie nie je na tom negatívne, ako v prípade burzy Coinbase. Od 22. decembra vzrástli akcie MSTR o viac ako 42 %.

Graf: MicroStrategy (MSTR). 1D.
Graf: MicroStrategy (MSTR). 1D. Zdroj: Tradingeconomics

Vo všeobecnosti aj z minulosti dokážeme jasne poukázať na to, že akciové trhy priamo korelujú s kryptomenami. V prípade akcií kryptomenových spoločností je to ešte očividnejšie v čase, keď Bitcoin rastie. V prípade burzy Coinbase však stále nie je zažehnaná nepriaznivá situácia v prípade sporu s americkou Komisiou pre cenné papiere a burzy.

Podľa poslednej správy spoločnosti Goldman Sachs sa očakáva, že sa rast akcií burzy pozastaví v dôsledku pretrvávajúcich problémov. Ani to však nebráni známym investorom ako je Cathie Woodová nakupovať v poklesoch akcie najväčšej americkej burzy. Naposledy sa tak stalo práve 10. januára, ako informuje portál CoinDesk. Woodovej spoločnosť ARK pridala do svojej pozície akcie Coinbaise v rozsahu 74 792 v hodnote 3,28 miliónov dolárov. Woodová považuje investíciu do Coinbase z dlhodobého hľadiska za úspešnú a nemá problém s dlhotrvajúcim klesajúcim trendom.