Kryptomena Sandbox klesne
Kryptomena Sandbox klesne. Zdroj: Shutterstock.com/naratrip2/ Ground Picture

Ak ste majiteľom kryptomeny SAND, v najbližšom období by ste mali zbystriť pozornosť. Odomknutie virtuálneho sveta Sandbox totižto podľa portálu Beincrypto investorom uvoľní 14. februára 2023 až 348 miliónov tokenov v hodnote približne 179 miliónov dolárov. Táto udalosť je priamo spojená s 30-mesačným výročím Sandboxu.

Ako uviedlo Huobi, počiatoční investori dostanú do 14. augusta 2023 cez 17 % ponuky SAND, zatiaľ čo ostatní investori obdržia približne 4 %. Obchodníci s kryptomenami môžu túto udalosť využiť na rýchly zárobok, keďže sa očakáva, že po odomknutí cena krátkodobo klesne až na 40 centov.

V čase písania článku sa podľa údajov z TradingView SAND obchoduje na cenovej úrovni 52 centov. Obchodné objemy stabilne rastú, no cena bude čeliť silnej rezistencii na zóne point of control 58 centov. Z krátkodobé hľadiska stále existuje priestor na dokončenie rastúceho trendu. SAND sa obchoduje na cenovej úrovni, na ktorej bol naposledy v júli 2021 a od historického maxima je vzdialený o 94 %.

SAND: trhová cena
SAND: trhová cena. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bude SAND reagovať poklesom?

Po poslednom odomknutí 14. augusta 2022 objemy obchodov vzrástli o približne dve tretiny na vyše 540 miliónov dolárov. Volatilita bola spôsobená predovšetkým výrazným výpredajom. Táto udalosť by mohla spôsobiť podobné správanie investorov aj teraz.

SAND funguje ako prostriedok výmeny vo svete The Sandbox. Ide o virtuálne prostredie zamerané na hry. V redakcii vás pravidelne informujeme o herných kryptomenách, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti.

Majitelia tokenu môžu s menou narábať ako uznajú za vhodné. Napríklad si môžu kúpiť pozemok alebo obchodovať na otvorenom trhu. Taktiež je k dispozícii staking, kde môžete vyhrať drahokamy GEM. O konkrétnych dôvodoch, prečo sa oplatí túto kryptomenu sledovať v dlhšom časovom horizonte, sa dočítate v článku 4 dôvody, prečo si investori všímajú kryptomenu Sandbox (kryptomeny v kocke).

The Sandbox sa podľa stránky Coinmarketcap nachádza na 53. mieste podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 780 miliónov dolárov. Denné objemy obchodovania sa pohybujú na úrovni 150 miliónov dolárov.

Prečítaj si tiež: Investujete na istotu? Týchto 5 kryptomien je presne pre vás