Umreli kryptomenoví miliardári
Umreli kryptomenoví miliardári. Zdroj: Shutterstock.com/AlexLMX a Shutterstock.com/Mustapha GUNNOUNI

Okrem mnohých kryptomenových spoločností, ktoré nás za posledné mesiace opustili, sa z trhu vytrácajú aj známe osobnosti. Podľa poslednej správy portálu Finbold trh naráža na mnoho problémov, z ktorých najnovším sú záhadné úmrtia miliardárov. Niektorí kryptomenoví miliardári prišli k peniazom vďaka podvodom, ktoré nie sú vo svete kryptomien žiadnou novinkou, no viacerí si to zaslúžili šikovnosťou.

O firmách, ktoré okradli ľudí o desiatky miliárd dolárov, sme vás informovali už skôr. Volatilný trh vzbudzuje v ľuďoch vášne a to vytvára pôdu pre konšpiračné teórie o smrti kryptomenových miliardárov.

Nikolai Mushegian

Nikolai Mushegian bol spoluzakladateľom platformy na požičiavanie kryptomien MakerDAO. Bol objavený mŕtvy na pláži v San Juan v Portoriku iba pár hodín po tom, čo na Twitteri napísal, že spravodajské agentúry sa ho snažili zavraždiť. Mushegiana našli celého oblečeného a mal pri sebe osobné doklady. Polícia sa vyjadrila, že smrť nebola zapríčinená vraždou.

Javier Biosca

Maklér Javier Biosca bol zapletený do najväčšieho španielskeho podvodu s kryptomenami. Príčinou smrti je pravdepodobne samovražda spáchaná skokom z piateho poschodia v španielskom letovisku Estepona. Stalo sa tak iba pár týždňov po tom, čo bol prepustený na kauciu 1 milión eur. Konšpiračné teórie vychádzajú z faktu, že Biosca bol spájaný s ruskou a rumunskou mafiou v Andalúzii.

Miliardári za sebou zanechali obrovské majetky
Miliardári za sebou zanechali obrovské majetky. Zdroj: Shutterstock.com/Lightboxx

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Tiantian Kullander

Iba jediný deň po smrti Biosca zomrel spoluzakladateľ spoločnosti Amber Group. Jeho odhadovaný majetok bol 3 miliardy dolárov. Príčina smrti zatiaľ nie je známa, ale údajne mal umrieť počas spánku. Kullander bol bývalý zamestnanec Morgan Stanley a Goldman Sachs.

Vjačeslav Taran

Taran umrel koncom novembra z dôvodu havárie vrtuľníka vo Francúzsku spolu s pilotom. Zaujímavé ale je, že druhý pasažier zrušil let na poslednú chvíľu. Bol spoluzakladateľom a prezidentom investičnej firmy Libertex Group a zakladateľ Forex Club. Ukrajinská tlačová agentúra Unian tvrdila, že mal väzby na ruskú spravodajskú službu.

Portál Finbold priniesol rozbor a po dôkladnej analýze sa nezistilo, že by umreli aj další miliardári. Ani u jednej z týchto smrtí nie je dokázané, že išlo o úkladnú vraždu. Nejasnosti okolo týchto prípadov ale otvárajú mnohé otázky, na ktoré nepoznáme odpovede a na mnohé sa odpovede ani nedozvieme.

Mohlo by ťa zaujímať: Tieto tipy miliardárov vám pomôžu ušetriť a zarobiť