Burza Binance je v súčasnosti najväčšou kryptomenovou burzou na svete. Založená bola v roku 2017 súčasným riaditeľom Changpeng Zhaom a rok po svojom vzniku sa stala najväčšou burzou s trhovou kapitalizáciou 1,3 miliardy dolárov. V dnešnom článku sa pozrieme na 5 dôvodov, prečo možno burzu Binance právom považovať za najlepšiu a najkvalitnejšiu burzu na svete.
1. Nízke poplatky
Poplatky sú dôležitou súčasťou obchodovania na burzách. Pre začiatočníkov môže isť o faktor, ktorý nie je až taký významný, avšak čím viac obchodníci na burzách obchodujú a „točia” väčšie objemy, tým viac sú v hre poplatky. Burza Binance si neúčtuje poplatky za vklad na burzu. V prípade výberu kryptomeny však používatelia platformy platia paušálny poplatok, ktorý predstavuje uhradenie ceny za transakčný prevod kryptomeny z burzy na inú burzu/peňaženku. Binance má vytvorené tabuľky s poplatkami pre výber kryptomien burzy (tabuľka tu) alebo obchodovanie na spotovom či maržovom trhu (tabuľka tu). Na poplatky má tiež vplyv držanie oficiálneho tokenu BNB, ktorý znižuje výšku poplatkov. Pri držbe BNB ušetríte na poplatkoch až 25 %. Vyžaduje si to však mať stabilne v peňaženke istý počet BNB na úhradu.
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Čítaj tiež: Päť signálov, podľa ktorých Ethereum vystrelí na 5 000 USD!
2. Rozsiahle stakovanie a možnosti zhodnotenia financií
Binance ponúka svojim klientom viacero možností, ako zhodnotiť svoj kapitál. Patrí sem napríklad možnosť stakovať kryptomeny, dvojité investovanie, zarábanie na poskytovaní likvidity, automatické investovanie a ďalšie. Burza Binance má spomedzi väčšiny búrz jednu z najrozsiahlejších ponúk mincí na stakovanie. Ročné zhodnotenie (skratka APY) sa pohybuje pri niektorých minciach od niekoľkých percent po vyše 100 %. Pokiaľ nepatríte medzi fanúšikov denného obchodovania, stakovanie vám poskytuje stabilný príjem na dlhší časový horizont. Pri stakovaní je potrebné pamätať na to, že svoje aktívum uzamknete na niekoľko dní, resp. mesiacov podľa možnosti, ktorú si vyberiete. Keď je aktívum uzamknuté, nemôžete ním manipulovať, teda ak jeho cena narastie, nemôžete ho predať. Binance ponúka rozsiahle portfólio kryptomien na stakovanie a zoznam sa stále rozširuje, ako burza listuje nové kryptomeny.
3. Kvalitné kryptomeny
Burza Binance si dáva za cieľ dbať na kvalitu kryptomien, ktoré sa ocitnú v jej ponuke. Ako v minulosti upozornil CEO Changpeng Zhao, každá kryptomena, ktorú možno na Binance kúpiť, prejde najprv výskumom dôveryhodnosti, aby sa zabránilo zaradeniu do ponuky projektom, ktoré nie sú dôveryhodné a ktoré by mohli predstavovať riziko pre klientov. Samozrejme, burza nevie zaručiť, že sa po čase daný projekt ukáže ako nekvalitný, neziskový a bez žiadnej vízie do budúcnosti. Preto sa občas stretneme s tým, že Binance oznámi, že viac už nepodporuje ten či onen projekt, samozrejme, s uvedením dôvodov.
4. Jednoduché a prehľadné rozhranie burzy
Rozhranie burzy Binance je veľmi jednoduché a aj nováčik sa dokáže na stránke celkom rýchlo zorientovať. To je zásadný rozdiel oproti iným burzám, ktoré už len svojím rozhraním a neprehľadnosťou môžu začínajúceho obchodníka odplašiť. Na stránke burzy Binance nájdeme všetko podstatné v jednotlivých sekciách. Napríklad v sekcii Zisk nájdeme podkategórie, ktoré odkazujú na možností, ako zhodnotiť svoje financie. V sekcii Deriváty nájdeme všetky možnosti, ako obchodovať na páku. Pozitíva rozhrania burzy Binance si uvedomuje aj konkurencia, preto ak uvidíte na inej burze podobné rozhranie, aspoň viete, odkiaľ „vietor veje”.
5. Slovenský jazyk
Aj keď je angličtina štandardizovaný jazyk, nováčikov, ktorí nemajú skúsenosti s kryptomenami a neorientujú sa ešte v kryptomenovo-tradingovej terminológii, určite poteší fakt, že veľká časť obsahu na stránke burzy Binance je k dispozícii v slovenčine. V sekcii Zistiť viac sa nováčikovia môžu dozvedieť v slovenskom jazyku, čo je to Bitcoin, Ethereum, BNB, Litecoin a ďalšie kryptomeny. V časti Ceny kryptomien začínajúci obchodník môže vidieť, ktorým kryptomenám sa v poslednej dobe najviac darilo a, naopak, ktorým zas nie.
S burzou Binance má Kryptomagazin pozitívne skúsenosti a odporúčame ju určite začínajúcim obchodníkom, ale aj skúseným, ktorí hľadajú kvalitnú platformu a krypto-progresívne prostredie. Viac o tom, ako obchodovať na burze sa dočítate v našom návode tu.
Čítaj ďalej: TOP 5 kryptomien s malou kapitalizáciou na investovanie v apríli 2022