Americký prezident Joe Biden predložil svoj návrh rozpočtu na fiškálny rok 2023 v spojení s vysvetleniami príjmov Ministerstva financií USA. Podľa odhadu administratíva môže získať príjmy vo výške približne 11 miliárd USD za najbližších 10 rokov!
Na druhej strane, za najbližší rok môžu získať takmer 5 miliárd dolárov. Nazvali to „modernizáciou pravidiel” s cieľom aplikovať určité postupy finančného účtovníctva a vykazovania digitálnych aktív a kryptomien!
Mohlo by ťa zaujímať: Tether emitoval viac ako 1 miliardu dolárov len za štyri dni
Administratíva Joe Bidena a jej nové pravidlá
Súčasná administratíva očakáva príjmy vo výške 6,6 miliardy dolárov medzi daňovými rokmi 2023 až 2032 z uplatňovania pravidiel tzv. „mark-to-market” za aktívne obchodované kryptomeny.
Čo je to mark-to-market? Ide o spôsob ocenenia hodnoty aktív, pričom sa budú zohľadňovať aktuálne trhové podmienky. Ide v podstate o spôsob zdaňovania nerealizovaných ziskov, čo znamená, že daňovník „je v pasci”, keď sa jeho ETH dostane napríklad z 2 000 na 4 000 dolárov, aj keď svoje aktíva nepredá!
V Amerike sa od obyvateľov USA bude aktíve vyžadovať, aby nahlásili akékoľvek držby na tzv. „offshore” účtoch, kde leží viac ako 50 000 amerických dolárov.
Ministerstvo financií USA taktiež uviedlo:
„Globálna nátura trhu s digitálnymi aktívami ponúka americkým daňovým poplatníkom príležitosti skryť digitálne aktíva a zdaniteľné príjmy pomocou offshore búrz a iných poskytovateľov kryptomenových služieb”. Z týchto poplatkov by mohli „vyzbierať” viac ako 2 miliardy dolárov!
Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.
Najvyššie postavení politici okrem toho chcú, aby americké banky a finančné inštitúcie zdieľali informácie s „Internal Revenue Service” o hodnote podielov od nerezidentov a zahraničných vlastníkov určitých podnikov. Tento krok bude cielený najmä na občanov, ktorí sa „snažia vyhnúť podávaniu daňových priznaní v USA”.
Administratíva sa snaží urobiť ešte jednu zmenu, hoci si z toho nenárokuje zvýšenie príjmov. Myslia si, že kryptomenové pôžičky by sa mali riadiť rovnakými pravidlami ako tie bežné. „Krypto-pôžičky” prilákali zákazníkov tým, že vyplácali oveľa vyššie výnosy, ako to je pri štandardných úrokových sadzbách bánk. Takéto iniciatívy sa však rýchlo dostali „na radar” regulátorov.
Čítaj ďalej: Ethereum je spomedzi altcoinov jednou z najlepších možností – záujem veľrýb narastá