Bitcoin hacker 7 miliárd dolárov.
Bitcoin hacker 7 miliárd dolárov. Zdroj: Shutterstock.com/PR Image Factory

Bývalý hacker, ktorý vystupuje pod menom Gummo, tvrdí, že nazhromaždil bitcoiny (BTC) v hodnote okolo 7 miliárd dolárov.

Gummo povedal, že v obore pôsobí už viac ako 30 rokov. Zatiaľ čo začal hackovať z nezákonných dôvodov a chytili ho úrady, odvtedy začal robiť prospešnú prácu – kybernetická bezpečnosť a poradenstvo pre vývojárov.

Najnovšie komentáre prišli ako súčasť rozhovoru zverejneného v sobotu po úvodnej diskusii koncom roka 2020. Počas prvého videa Gummo uviedol, že zostrojil štyri superpočítače na ťažbu Bitcoinu, keď jeho cena bola v roku 2013 len 300 dolárov. Vygenerovali mu viac ako 80 000 BTC.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – TOP 3 scenáre absolútneho dna Bitcoinu – na týchto cenách sa oplatí nakupovať

Gummo nahromadil Bitcoin v počte 179 000 mincí

Podľa jeho tvrdení teraz nazhromaždil zhruba 179 000 BTC. Ak sa jeho podiely vypočítajú v súčasných cenách, zaradil by sa na približne 369. miesto najbohatších ľudí na svete, podľa zoznamu svetových miliardárov Forbes pre rok 2021.

Gummo uviedol, že jeho súčasná práca v oblasti hackingu nie je motivovaná túžbou mať prácu alebo peniaze. Zdôraznil, že je dôležité rozhodnúť sa urobiť správnu vec a chrániť ľudí pred internetovým zlom. Keď hovoríme o temnej stránke technologického pokroku, Gummo varoval, že hackovanie sa rýchlo vyvíja.

Pri pohľade na odozvy na oba rozhovory sa zdá, že Gummo sa rýchlo stáva obľúbenou postavou vďaka svojmu príbehu.

Prečítaj si tiež – TOP 10 kryptomien, ktoré sa oplatí kúpiť v marci pred raketovým rastom

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance