Cardano hlási ďalší úspech
Cardano hlási ďalší úspech. Zdroj: Shutterstock, JLStock

Charles Hoskinson vyjadril obrovské nadšenie po spustení mainnetu Milkomeda C1. Podľa neho ide o skvelý moment pre celý ekosystém Cardano, ktorý teraz umožňuje vytvárať inteligentné kontrakty kompatibilné s EVM.

Cardano hlási ďalší úspech

Nový sidechainový projekt blockchainového startupu dcSpark dostal pomenovanie „Milkomeda“. Ide o významný projekt, ktorý dokáže vytvárať inteligentné zmluvy kompatibilné s EVM (Ethereum Virtual Machine) zo siete Cardano. Predstavitelia dcSpark sľubujú, že v budúcnosti zabezpečia interoperabilitu medzi Cardanom a ďalšími blockchainami prvej vrstvy, ako napríklad Solana.

Šéf Cardana neskrýval obrovské nadšenie:

Mohlo by ťa zaujímať: Vitalik Buterin: „Poplatky sú stále obrovským problémom pre použiteľnosť Etherea”

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Hlavné ciele projektu Milkomeda C1

Generálny riaditeľ dcSpark Nicolas Argueros v minulosti pôsobil ako technický riaditeľ spoločnosti EMURGO. V súčasnosti je členom správnej rady v nadácii Cardano Foundation.

„Základnou myšlienkou je, že Milkomeda pomôže blockchainom ako sú Cardano, Solana a Polkadot – ktoré zatiaľ nemajú robustnú komunitu vývojárov a takú úroveň masového prijatia ako Ethereum – tým, že im poskytne sidechainy založené na EVM a aj nové technológie.“

Aké výhody to prinesie používateľom ekosystému Cardano:

„Vďaka zabaleným inteligentným zmluvám sa z blockchainov prvej vrstvy stanú robustné koordinačné vrstvy, na ktorých používatelia zostanú počas realizácie inteligentných zmlúv na sidechaine bez toho, aby museli sami na tento sidechain prejsť. Používatelia tak budú mať možnosť vykonávať smart kontrakty na EVM sidechaine priamo z mainnetu Cardano bez toho, aby museli prepínať peňaženky alebo dokonca vedieť, čo sa deje v pozadí.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre