Binance je najväčšia kryptomenová burza na svete podľa zobchodovaného denného objemu. Podľa portálu News Bitcoin bolo jej prevádzkovanie schválené regulátormi už siedmich európskych krajín a celkovo v 15 jurisdikciách na svete.
Binance Nordics bola najnovšie registrovaná ako finančná inštitúcia na riadenie a obchodovanie s kryptomenami od Švédskeho úradu pre finančný dohľad. Táto autorizácia je už siedma v poradí v rámci Európskej únie. Okrem Švédska je burza registrovaná vo Francúzsku, Poľsku, Cypre, Taliansku, Španielsku a Litve.
Cieľom spoločnosti je následne spustiť lokálne operácie a organizovať podujatia masového vzdelávania v oblasti kryptomien v krajine. Binance získala okrem spomenutých európskych krajín regulačné povolenia aj v Južnej Afrike, Novom Zélande, Kanade, Austrálii a Bahrajne, Abú Dhabi, Dubaji a Kazachstane.
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Na Binance sa konkurencia nechytá
Podľa údajov z Coinmarketcap sa Binance nachádza na prvom mieste podľa denného objemu obchodovania s hodnotou približne 20,1 miliardy dolárov. Hneď na druhom mieste je americká burza Coinbase s objemom 2,6 miliardy dolárov. Následne môžeme vidieť, že žiadna ďalšia burza nedosahuje v čase písania článku objemy obchodov nad 1 miliardu.
Je jasné, že Binance je stabilným lídrom v oblastí kryptomien. Dokonca ju mnohí považujú za jediný bezpečný prístav na kryptomenovom trhu. Ak sa chcete dočítať viac o postavení burzy Binance, môžete si prečítať článok Nemusíte mať obavy, gigant ako Binance pravdepodobne nikdy nezlyhá – tvrdí výskumná spoločnosť.
Táto správa prichádza v čase, keď bývalý riaditeľ burzy FTX, Sam Bankman-Fried, obvinil riaditela Binance z pádu jeho burzy. Už skôr sme vás informovali o tom, že bývalý miliardár uviedol ako príčinu tweet Changpeng Zhaoa. Je síce pravda, že to spustilo lavínu udalostí, no finančne zdravá spoločnosť nemôže skrachovať pre jeden tweet.
Investori by mali myslieť na fakt, že centralizované burzy sú majiteľmi ich súkromných kľúčov. Navyše, obchodovanie prebieha online a spoločnosti sú vystavené hackerským útokom. Nedostatočné globálne regulácie v kombinácii s týmto rizikom by mal mať na pamäti každý, kto sa rozhodne do búrz vkladať peniaze.
Prečítaj si tiež: Veľká kryptomenová burza zažíva masívny prepad. Máte v nej peniaze?