Cardano čelí kritike
Cardano čelí kritike. Zdroj: Shutterstock.com/Dennis Diatel/NicoElNino

Kryptomenová sieť, ktorá každoročne patrí k lídrom z hľadiska vývojovej aktivity, čelí vážnej kritike zo strany populárneho influencera Larka Davisa. Cardano podľa jeho slov nepatrí na popredné priečky kryptomien podľa trhovej kapitalizácie a taktiež nespĺňa prakticky žiadne z funkcií, ktoré prezentuje. O jeho pohľade informoval portál U.today.

Cardano čelí vážnej kritike

Lark Davis je vo svete kryptomien známy pod pseudonymom cryptolark. Tento populárny influencer patrí k najaktívnejším propagátorom kryptomien. Tentokrát však ostro skritizoval projekt, ktorý dosahuje v poslednom období pozitívne výsledky a známky zotavenia.

Ide o ekosystém Cardano. Davis na svojom twitterovom profile uviedol, že je v skutku zaujímavé, ako sa môže Cardano tak dlho držať v TOP 10, keď nespĺňa faktory, ktoré prezentuje.

Áno Cardano na mňa urobilo dojem. Aj napriek tomu, že nemá žiadne zastúpenie v sektore DeFi, disponuje nedostatkom retailových decentralizovaných aplikácií a má v priemere len 70 000 transakcií za deň, stále sa drží v TOP 10. Komunita však tento projekt drží nad vodou a dúfa v pozitívnu budúcnosť,“ uviedol Lark Davis.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Reakcia na jeho kritiku prišla prakticky okamžite, a to zo strany člena komunity ekosystému Cardano, známeho pod prezývkou ADA Whale.

Máme DEX protokoly, máme rôzne produkty, ktoré sa zaoberajú úvermi, sme priekopníkmi v oblasti stakingu, dlhopisov, máme tokenizáciu hudby a kníh a sme v TOP 5 projektoch na trhu s NFT. Okrem toho disponujeme 8 miliardami dolárov, ktoré sú vsadené v likvidnom stakingovom protokole. Myslím si, že nie je o čom,“ reagoval používateľ ADA Whale.

Prečítaj si tiež: Cardano bude čoskoro v TOP 3 – ozýva sa z radov komunity

Cenový vývoj

V čase keď sa blockchainu Cardano naozaj darí, je kritika zo strany Davisa prekvapujúca. Natívny token ADA je dlhodobo považovaný za najpodhodnotenejšiu kryptomenu a komunita verí, že sa práve tento rok dočkáme zlomu. Podľa portálu CoinMarketCap figuruje sieť Cardano na 8. priečke rebríčka podľa trhovej kapitalizácie kryptomien. V čase písania tohto článku sa cena tokenu ADA pohybovala na úrovni 0,322 dolára.

ADA/USD
ADA/USD. Zdroj: TradingView

Od 22. decembra dokázal token ADA vzrásť o 45 %. Podľa portálu Investing.com bude tento rast naďalej pokračovať, nakoľko investori vidia v projekte Cardano veľký potenciál. Dôkazom toho sú aj denné objemy obchodov v DeFi protokoloch, ktoré za posledný týždeň vzrástli o viac ako 57 %. O tomto rastúcom trende sme vás informovali aj v našom článku: Najviac podhodnotená kryptomena začína napĺňať potenciál: 30 % rast sa nezastavuje.