Burza Binance nezlyhá
Burza Binance nezlyhá. Zdroj: Shutterstock.com/HFA_Illustrations/Champ008

Mnoho odborníkov z oblasti kryptomien sa domnieva, že najväčšia kryptomenová burza Binance je jediným súčasným bezpečným prístavom pre investorov. Koniec koncov to dokazujú jej výsledky a neúnavná snaha o udržanie sektoru v čase dlhodobej korekcie. Tento názor zdieľa aj spoločnosť Bernstein, ktorej správu zverejnil kryptomenový portál CoinDesk.

Binance bude naďalej lídrom

V roku 2022 sme boli svedkami pádov a zlyhaní veľkých kryptomenových projektov. Začalo to pádom ekosystému Terra a následne svet kryptomien negatívne reagoval na krach druhej najväčšej kryptomenovej burzy FTX. V týchto ťažkých časoch predstavovala burza Binance jediný bezpečný prístav. S týmto faktom súhlasí aj spoločnosť Bernstein, ktorá vo svojej nedávnej správe informovala, že burza Binance pravdepodobne nikdy nezlyhá.

Zaujímavý pohľad na článok portálu CoinDesk uverejnil na svojom twitterovom účte aj samotný generálny riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao.

„Skutočná správa spoločnosti Bernstein má omnoho vyššiu hodnotu ako článok Coindesku. Bernstein totiž píše: Nesporne vedúce postavenie spoločnosti Binance na trhu nie je žiadna náhoda – má za sebou dlhú históriu správneho konania voči zákazníkom,“ uvádza CZ.

Dôkazom dominancie burzy Binance je aj udalosť z dňa 13. decembra, keď bolo z prostriedkov zákazníkov stiahnutých viac ako 6 miliárd dolárov.

Burza Binance predstavuje solventnú, likvidnú a stabilnú spoločnosť, o čom svedčí aj viac ako 55 miliárd v overiteľných adresách peňaženiek burzy,“ uvádza sa vo výskumnej správe spoločnosti Bernstein.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Prvenstvo na trhu s kryptomenami však nepredstavuje ani šťastie, ani žiadnu náhodu, s čím súhlasil aj CZ. Je výsledkom dlhodobej histórie a správnych krokov, ktoré burza robí voči svojim klientom. Viackrát v minulosti dokonca burza Binance odškodnila poškodených klientov po masívnych hackerských útokoch. V súčasnosti burza ovláda viac ako 75 % globálneho trhu kryptomien.

Potreba prekonať ďalšie prekážky

Budúcnosť môže byť ešte lepšia. Podľa spoločnosti Bernstein musí burza Binance vyriešiť problém s holdingovou spoločnosťou na Kajmanských ostrovoch. Aby burza v budúcnosti naďalej dominovala, je potrebné reagovať aj na rastúcu konkurenciu v oblasti decentralizovaných búrz. Burza aktuálne bojuje o získanie licencií v 14 krajinách ako napríklad Francúzsko, Taliansko, Španielsko či Kanada.

Rok 2022 bol pre kryptomenové burzy naozaj náročný. Najlepšie však tieto negatívne podmienky dokázala spracovať práve burza Binance, ktorá ako jediná v čase krízy zvyšovala počet zamestnancov a nových projektov. Iným burzám sa už tak dobre nedarilo. Dôkazom toho je aj aktuálna novinka o problémoch známej burzy, ktorá prepustila až 50 % svojich zamestnancov. To je pre obchodníkov a investorov veľmi zlý signál.

Viac si môžete prečítať v našom článku: Aktuálne: známa kryptomenová burza je na tom veľmi zle – prepustila už 50 % zamestnancov