Počet pracovných miest v oblasti kryptomien na LinkedIn v roku 2021 raketovo vzrástol o 400%!
Počet pracovných miest v oblasti kryptomien na LinkedIn v roku 2021 raketovo vzrástol o 400%!,zdroj: www.shutterstock.com/turbodesign

Rok 2021 sa do histórie zapíše ako jeden z najúspešnejších období kryptomien. Avšak kryptomeny už smerujú ďaleko za rámec kryptobúrz, grafov či samotného obchodovania. Kariérny záujem v oblasti kryptomien sa v roku 2021 dostal na nové „all time high“. Podľa jednej z najserióznejších platforiem LinkedIn len v Spojených štátoch zaznamenal záujem o hľadanie pracovnej pozície v tejto sfére rast o takmer 400 %!

Mohlo by ťa zaujímať: Oplatí sa teraz nakupovať kryptomeny? Dlhodobý pohľad na trh

Podľa LinkedIn rok 2021 patril kryptomenám

Kryptomenový priemysel predbehol taktiež rozvíjajúci sa technologický priemysel, ktorý taktiež zaznamenal pozoruhodný vývoj a takmer zdvojnásobil počet pracovných ponúk. Avšak pri 98-percentnom raste sa technologický priemysel nemôže rovnať s pracovnými miestami súvisiacimi s kryptomenami, ktoré vyrástli o obdivuhodných 395 %!

Okrem toho, veľmi veľa odvetví sa počas roku 2021 stretlo s tzv. „kryptoizáciou“. Príspevok v správach na LinkedIne ponúkol svoj pohľad na kryptomeny, ktoré postupne ovplyvňujú aj iné odvetvia:

„Zatiaľ čo väčšina pracovných ponúk bola v softvéri a financiách, aj iné odvetvia zaznamenávajú nárast dopytu po talentoch v odvetví kryptomien. Patria sem profesionálne služby, ako je účtovníctvo či poradenstvo. Ponuky sú dostupné aj v personálnom sektore.“

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Rok 2022 môže byť ešte atraktívnejší!

Vyzerá to tak, že v roku 2022 trend bude pokračovať. Najväčšie kryptomenové burzy  majú slušný počet voľných pracovných miest, ktoré budú určite do budúcna rásť. Medzi tie najväčšie patrí Coinbase, ktorý má viac ako 250 otvorených miest. Za ním nasleduje Kraken, ktorý má viac ako 300 a najaktívnejšia a najväčšia burza na svete, Binance, ponúka viac ako 600 pracovných miest!

Výhradne pre bitcoinových maximalistov sa taktiež našli zaujímavé pracovné miesta. Služba zameraná na pomoc pri prepájaní BTC so spoločnosťami, ktoré ponúkajú alebo plánujú ponúkať iba bitcoiny, ponúka už niekoľko stovák pracovných miest.

Avšak opatrne. Počas bear marketu v roku 2018 niekoľko kryptomenových spoločností prepúšťalo zamestnancov. Aktivita Bitcoinu sa musí zvyšovať, aby mohla naďalej podporovať vytváranie pracovných miest.

Čítaj ďalej: Máme tu ďalšieho „bitcoinového starostu“ – tentokrát v brazílskej metropole Rio De Janeiro!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance