TOP 5 kryptomien na burze Binance
TOP 5 kryptomien na burze Binance. Zdroj: shutterstock.com/Wright Studio

Kryptomeny uprostred klesajúceho trendu vykazujú len zriedka zisky. Nájdu sa však aj také, ktoré ignorujú negatívny sentiment a prinášajú investorom slušné zisky. Pozrime sa preto na 5 kryptomien na burze Binance, ktoré v posledných dňoch rástli o desiatky percent.

1. Ethernity (ERN)

Na prvom mieste v rebríčku podľa celkového rastu za posledné dni sa umiestnila kryptomena Ethernity (ERN). Spomedzi ostatných tokenov zažil ERN parabolický rast, čo prinieslo investorom až 188-percentné zisky. Ethernity je ďalším z projektov, ktoré stavajú na rastúcej popularite sektoru s NFT. Vývojári projektu vytvorili platformu na báze blockchainu, kde možno predávať a nakupovať rôzne NFT. Viac o samotnom projekte a princípoch, na ktorých funguje, nájdete na oficiálnom webe kryptomeny (TU).

2. UniLend (UFT)

UniLend je decentralizovaný protokol, ktorý bol spustený v roku 2020. Odvtedy láka pozornosť investorov. V rámci burzy Binance patrí token UFT medzi vysoko vyhľadávane tokeny. Cieľom protokolu je umožniť investorom prístup v rámci DeFi ku akýmkoľvek ERC20 tokenom, ktoré môžu v rámci protokolu investori obchodovať/požičiavať/predávať. Ide o veľkú ambíciu, keďže väčšina DeFi protokolov podporuje približne 30 kryptomien.

Ekosystém UniLendu
Ekosystém UniLendu. Zdroj: unilend.finance

UFT dosiahol zisk 75 % a nachádza sa na 719. mieste v rebríčku kryptomien podľa celkovej kapitalizácie. Viac o samotnom projekte nájdete na oficiálnej stránke UniLendu (TU)

3. Dego Finance (DEGO)

Na druhom mieste sa umiestnil Dego Finance s tokenom DEGO. Podľa portálu Coinmarketcap je Dego Finance „samostatný, otvorený ekosystém NFT, v ktorom môže ktokoľvek vydávať NFT, iniciovať ťažbu, aukcie a obchodovanie.“ DEGO je ERC-20 token, ktorý slúži ako natívny token celého ekosystému. Projekt sa označuje ako LEGO decentralizovaného sveta (z toho je aj odvodený názov DEGO). Token DEGO narástol o 43 % a v čase písania článku sa obchoduje za 1,71 dolára.

TOP 5 ziskových kryptomien
TOP 5 ziskových kryptomien. Zdroj: Infogram

4. Highstreet (HIGH)

S rastom 40 % za posledných niekoľko dni sa umiestnil do nášho rebríčku token HIGH. Kryptomena Highstreet patrí do sektoru metaverza a špecializuje sa na monetizáciu hrania hier (P2E). Ako upozorňuje burza Binance vo svojom úvode k tejto kryptomene, „produkty Highstreet fygitálne, čo znamená, že môžu existovať v digitálnej aj fyzickej forme. Zatiaľ čo digitálnu formu je možné zakúpiť ako položky v hre za zlomok ceny, fyzická forma umožňuje hráčom nakupovať v reálnom živote priamo v hre.“ Highstreet spolupracuje s viacerými obchodnými firmami po celom svete a má ambíciu zapojiť čoraz viac spotrebiteľov do metaverzovej reality.

Viac o tomto projekte sa dočítate v rozbore na stránke Binance (TU)

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Blíži sa udalosť, ktorá zamáva trhom! Šanca, že Bitcoin klesne, je vysoká

5. Terra Virtua Kolect (TVK)

Na poslednom mieste s rastom 32 % sa umiestnil projekt Terra Virtua Kolect. Ide o multiplatformový ekosystém, v ktorom môžete zdieľať, obchodovať a interagovať s digitálnymi objektmi prostredníctvom mobilných zariadení, rozšírenej reality (AR) a virtuálnej reality (VR). Token TVK je transakčným palivom v rámci celého ekosystému. Používateľom a investorom umožňuje vstupovať do rôznych klubov a získavať tak vzácne NFT kolekcie, špeciálne odmeny a bonusy v podobe TVK.

Rast kryptomeny TVK
Rast kryptomeny TVK. Zdroj: Tradingview

Projekt uzavrel niekoľko veľkých partnerstiev so známymi značkami a spoločnosťami ako Legendary Entertainment, Paramount Pictures, Dynamite Comics a Williams Racing.

Napíšte nám do komentárov, či poznáte niektorý z týchto projektov, aké s ním máte skúsenosti, resp. či vás niektorý z nich zaujal.

Čítajte ďalej: Popredná burza Binance rozdá 50 000 dolárov prostredníctvom akcie na počesť Svetového dňa turizmu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance