3 možné dôvody, prečo cena Bitcoinu cez víkend explodovala

Novinky Bitcoin naďalej rastie
Bitcoin naďalej rastie. Zdroj: shutterstock.com/OMG_Studio
BITmarkets BITmarkets

Nákupné šialenstvo možno trochu vychladlo, ale Bitcoin sa stále drží nad 7 000 USD. Čo spôsobilo, že cena Bitcoinu cez víkend tak rapídne stúpala?

Prečo išla cena Bitcoinu prudko hore

Často sme svedkami bitcoinového nákupného šialenstva, ktoré je poháňané strachom zo straty. To je väčšinou prvé, čo kupujúcich napadne, keď cena začne rásť. Avšak široká verejnosť, ktorá si väčšinou nechce nechať ujsť ďalší bull run, sa zdá byť nedôverčivá.

V skutočnosti sa Google vyhľadávanie týkajúce sa Bitcoinu ešte len začína dvíhať. To však nie je až také prekvapujúce.

Takže, ak verejnosť ešte nie je presvedčená o nákupe, čo spôsobilo masívny nárast ceny cez víkend? Poďme sa pozrieť na niektoré z najpravdepodobnejších dôvodov.

1. POPREDNÉ INŠTITÚCIE

Je možné, že nákupné šialenstvo sa začalo poprednými inštitucionálnymi hráčmi. Správa, že spoločnosť Fidelity ponúkne obchodovanie s Bitcoinom v priebehu niekoľkých týždňov, musí byť podstatnejšia než negatívny dopad hacku na burze Binance.

Spoločnosť Fidelity Investments spravuje viac ako 2,4 bilióna aktív. Takýto krok tejto inštitúcie by mohol otvoriť obchodovanie s Bitcoinom takmer 30 miliónom zákazníkom, čo by jej poskytlo pozíciu inštitucionálneho obchodníka ako nikdy predtým.

Zaujímavé je, že cena Bitcoinu nešla na masívnu rally pred zverejnením správy spoločnosti Fidelity. Znamená to, že by sme čoskoro mali očakávať ďalšie významné oznámenie jedného z veľkých inštitucionálnych hráčov?

2. KOORDINOVANÉ NÁKUPY „VEĽRÝB”

Ďalším z faktov, ktorý podporuje domnienku, že táto rally nebola riadená maloobchodníkmi, je veľmi pravdepodobná možnosť koordinovaného nákupu. Malá hŕstka veľkých protagonistov mohla prinútiť trh k pohybu.

Niekoľko indikátorov poukazuje na systematické koordinované pohyby veľrýb. Stačí sa pozrieť na objem obchodovania a pohyby cien.

To nás privádza späť k teórii, že inštitúcie sa pripravujú vstúpiť na trh s Bitcoinmi…

Súčasne by ďalším veľkým kupujúcim mohla byť burza Binance. Má schodok 7 000 BTC, ktorý musí vyplniť.

3. EPICKY KRÁTKY TLAK

Tento víkend znamenal najvyšší denný objem obchodov pre BitMEX. V krátkom čase sa BTC vyšplhal zo 6 000 – 6 500 USD cez rezistenciu až na 7 500 USD. Ide o klasický príklad krátkeho tlaku, vďaka ktorému cena kryptomien kaskádovito vyletí hore.

ŽIADNY Z VYŠŠIE UVEDENÝCH

Samozrejme vždy existuje jasná alternatíva, že nárast nebol spôsobený ani jednou z vyššie uvedených možností. Dokonca aj najskúsenejší analytici a ekonómovia sa ocitli v novom teréne, pokiaľ ide o Bitcoin. Trh nakoniec urobí to, čo trh urobí.

Možno, že motýľ mávol krídlami v Tokiu a následky pocítili až na západnom pobreží USA. Možno sa toto odvetvie pripravuje na nadchádzajúce oznámenie na najdôležitejšej blockchainovej konferencii Consensus v tomto týždni.

Kto vie. Ale nech je už príčina akákoľvek, dúfajme, že to bude pokračovať.

Prečo cena v posledných niekoľkých dňoch prudko stúpala? Podeľte sa s nami o svoje názory!

Čo čítať ďalej?

[POTVRDENÉ] Bakkt v júli otestuje regulované Bitcoin Futures kontrakty!

Zdroj:
bitcoinist.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Lenka.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.