Bitpanda digitalizuje fyzické zlato a striebro

BITmarkets BITmarkets

Viedenská fintechová firma Bitpanda včera (13. 5. 2019) priniesla na trh obchodovanie zlata a striebra pre 1 milión svojich klientov. Nový produkt Bitpanda Metals umožňuje používateľom bezpečne a pohodlne investovať do zlata a striebra pri veľmi nízkych poplatkoch. Aktíva sú 100 % fyzicky zabezpečené, plne poistené a skladované vo vysoko zabezpečenom trezore na území Švajčiarska.

● Používatelia môžu kúpiť zlato a striebro na účely diverzifikácie svojho portfólia
● Zlato a striebro sú kryté aktívami z fyzického zlata a striebra
● Transparentné a nízke poplatky
● Bez cla, 100 % poistené a bezpečne uložené v Švajčiarsku
● Vymeňte zlato a striebro za akékoľvek digitálne aktívum na Bitpande
● Nastavte plány úspor pre bežné investície

Nákup zlata a striebra jednoducho

Bitpanda, viedenská fintech spoločnosť s približne 1 miliónom používateľov a viac ako 100 zamestnancami, pridáva do svojej obchodnej platformy zlato a striebro ako novú triedu aktív. Bitpanda Metals prináša jednoduché nákupy a pekné používateľské prostredie aj do sveta drahých kovov.

Bitpanda spolupracuje s maklérmi drahých kovov pre aurum a philoro, ktorí bezpečne ukladajú zlaté a strieborné rezervy. Tieto potrebuje Bitpanda na krytie svojich nových tokenov. Fyzicky kryté, digitalizované zlato a striebro možno obchodovať s rovnakou ľahkosťou ako iné digitálne aktíva (kryptomeny) na platforme Bitpanda. Používatelia môžu nakupovať v hodnote od 1 € použitím širokej škály platobných metód. Platiť možno eurami, švajčiarskym frankom, britskou librou alebo americkým dolárom. Zlato možno teraz zakúpiť bez poplatkov, a to bez ohľadu na sumu (po ukončení promo akcie tu bude nízky poplatok 0,5 %). Bezpečné a transparentné uloženie vás potom vyjde na 0,0125 % týždenne. Zlato aj striebro sú 100 % poistené. Používatelia môžu predávať kedykoľvek si zmyslia a takisto sú schopní okamžite vymeniť akékoľvek množstvo svojich zlatých alebo strieborných rezerv za Bitcoin nebo akékoľvek iné digitálne aktívum na Bitpande.

„Zlato a striebro obstáli v skúške času ako skvelá trieda aktív a teraz ich dostávame do 21. storočia. S vysokou transparentnosťou, veľmi nízkymi poplatkami a rovnakými výhodami ako pri iných aktívach na našej platforme sme dali obrovskú ranu doterajšiemu obchodu so zlatom. S Bitpanda Metals dovoľujeme malým investorom nakupovať bez toho, aby museli platiť prehnané poplatky. To je skutočný game changer,”

– hovorí Eric Demuth, generálny riaditeľ Bitpandy.

Pri príležitosti spustenia Bitpanda Metals neúčtuje Bitpanda žiadne poplatky za nákup zlata do 15. júna 2019. Navyše používatelia dostanú 5 až 200 € v hodnote digitalizovaného zlata či striebra, keď na platforme Bitpanda investujú aspoň 25 eur do jedného z týchto kovov.

O Bitpande

Bitpanda je fintechová firma so sídlom vo Viedni (Rakúsko), založená v roku 2014 Ericom Demuthom, Paulom Klanschkom a Christianom Trummerom. Táto spoločnosť verí v inovatívny potenciál a silu kryptomien, digitalizovaných aktív a technológie blockchain. Poslaním Bitpandy je odstrániť prekážky v oblasti osobných financií a priviesť tradičné finančné produkty do 21. storočia. Dnes má Bitpanda približne 1 milión používateľov a viac ako 100 členov tímu. S licenciou poskytovateľa platobných služieb PSD2, najmodernejším zabezpečením a príjemným používateľským prostredím sa Bitpanda rozrástla na populárnu obchodnú platformu pre nováčikov i profesionálov. Používatelia môžu v súčasnej dobe obchodovať Bitcoin, Ethereum, zlato a viac než 20 ďalších digitálnych aktív.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.